Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē pārtikas apmaiņas skapis stāv tukšs

Rīgas zooloģiskajā dārzā notiek "Roņu dienas"

Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiek «Roņu dienas»

Pavasaris nāk ne tikai ar gaišākām dienām un siltāku laiku, bet arī iespēju Baltijas jūras pludmalēs sastapt roņu mazuļus. Lai informētu sabiedrību par šo zīdītāju sugu un to, kā rīkoties, pludmalē roni sastopot, šodien un rīt Rīgas zoodārzā notiek akcija "Roņu dienas". 

Laikā, kad Baltijas jūras piekrastē var sastapt baltus, pūkainus kunkulīšus – roņu mazuļus –, Rīgas zoodārzs rīko ikgadējās Roņu dienas, aicinot apmeklētājus ne vien uzzināt vairāk par šiem Baltijas jūras zīdītājiem, bet arī radoši izpausties. Šogad akcijā īpaša uzmanība pievērsta roņu mazuļiem – to augšanai, pielāgojumiem izdzīvošanai savvaļā un arī pareizajai rīcībai, roni pamanot pludmalē.

"Mēs gribam izglītot apmeklētājus, ka nevajag iet klāt pie ronēniem. Nevajag bakstīt vai iedzīt atpakaļ jūrā. Noteikti nevajag palaist suni bez pavada pludmalē, jo ronēni parasti ir pludmalē, lai atpūstos. Ja mēs iedzenam atpakaļ vai ievainojam viņus, tad, protams, mēs viņus iztraucējam un tad viņiem varētu būt neveiksmīga vai... neveselīgs stāvoklis izveidoties," stāsta Rīgas Zooloģiskā dārza kuratore izglītības jautājumos Keita Barisa.

Temats par rīcību, pludmalē saskaroties ar roņu mazuļiem, ir svarīgs, jo teju ik gadu zoodārzā nonāk kāds ievainots ronēns.

"Pēdējo desmit gadu laikā bijis viens gads, kad nebija roņu. Dažreiz ir daudz. Man šķiet, ka tas bija pirms trim gadiem, kad bija aptuveni 20 ronēni atvesti uz Rīgas zoodārzu. Mēs nevaram vienmēr secināt, vai tas ir tieši cilvēku dēļ. Dažreiz varam, dažreiz nē. Jo, piemēram, sakosts ronis – tas varētu būt cits zvērs. Bet lielākoties mēs zinām, ka arī suņi tā dara," skaidro Barisa.
 
Šodienas pasākuma apmeklētāji varēja salīdzināt cilvēka un roņa mātes piena saturu, kā arī izmēģināt, vai iespējams pacelt roni dažādos tā attīstības posmos. Tāpat darbnīcā bija iespējas tikt pie pašdarināta roņu kroņa vai uz sava auduma maisiņu vai kreklu uzdrukāt īpašu, ar roņiem saistīto dizainu.

Janvāra beigās zoodārza roņiem Puikam un Kristai piedzima mazulis. Pavisam drīz tas būs pietiekami liels, lai dotos patstāvīgā dzīvē Baltijas jūrā. Zoodārzs aicina Roņu dienu akciju izmantot kā iespēju atvadīties no mazā ronēna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti