Pilsētas pļavas šogad veidos vēl septiņās vietās Rīgā

Šogad septiņās vietās Rīgā taps jaunas pilsētas pļavas – Grīziņkalna parkā, Lucavsalā un Juglā pie Umurgas ielas, kā arī teritorijās Mirdzas Ķempes ielā, pie Rumbulas un Velnezera peldvietām un Lielvārdes ielā pie 84. vidusskolas, informēja Latvija Dabas fondā (LDF).

Šajā sezonā teritorijās Lielvārdes ielā pretim 84. vidusskolai un Juglā pie Umurgas ielas, Strazdupītes pļavas otrajā daļā pilsētas pļavas veidos, vasarā pārnesot sugām bagātu zāli. Savukārt 3. augustā Rīgā norisināsies otrais LDF Pļavas festivāls,  kas veltīts Latvijas dabiskajām pļavām.

LDF pilsētas pļavu projekta eksperte Rūta Sniedze-Kretalova skaidroja, ka

pilsētas pļavās līdz maija beigām tiks veikta agrā pļaušana, jo visātrāk izaug dažādas ekspansīvas sugas – graudzāles, pienenes.

"Ja vasarā būs normāls nokrišņu režīms, jūnijā, jūlijā izaugs atāls un mūs priecēs sētie augi – pīpenes, ilzītes, savvaļas burkāni, pļavas plostbārži, vēršmēles un vēl daudz jo daudz citu sugu. Ja agrā pļauja netiktu veikta, uz Jāņiem pilsētas pļavas jau klātu nodzeltējusi graudzāļu "jūra", bet sētie augi izstīdzētu un tiktu novājināti. Tāpēc aicinām rīdziniekus neuztraukties par to, ka pilsētas pļavās drīzumā parādās pļaujmašīnas – tas ir nepieciešams!" viņa sacīja.

Sniedze-Kretalova norādīja, ka šobrīd Šarlotes ielas, Rīgas Zoodārza un vairākas citas pilsētas pļavas rotā vieni no pirmajiem pļavu augiem – gaiļbiksītes. Tāpat pilsētas pļavu teritorijās sāk ziedēt velnarutku grābeklītes, birztalu veronikas un citi agrie augi.

Skaidrojot pilsētas pļavu nozīmi, LDF norādīja, ka, samazinoties dabisko pļavu platībām kopumā, pieaug urbāno teritoriju loma dabas daudzveidības saglabāšanā – tās kļūst par vietējo savvaļas augu patvēruma vietām. Pilsētas pļavas arī bagātina apkaimju zaļās zonas, piesaista apputeksnētājus, sniedz dabas iepazīšanas pieredzi iedzīvotājiem, kā arī nodrošina dažādus ekosistēmu pakalpojumus – ūdens attīrīšanu, gaisa uzlabošanu, temperatūras regulāciju un lietusūdens uztveršanu un attīrīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti