Rīta Panorāma

Putins nomaina aizsardzības ministru Šoigu

Rīta Panorāma

Intervija ar Austrumu slimnīcas aprūpes direktori Inesi Budzilu

Bosnijā un Hercegovinā savs Pokaiņu mežs

Bosnijā un Hercegovinā savs Pokaiņu mežs

Par populāru Bosnijas tūrisma objektu kļuvis mežs ar savdabīgām akmens sfērām. Apmeklētāji uz šejieni dodas ne tikai apskatīt šos ģeoloģiskos objektus, bet arī baudīt dabu un pat meditēt.

"Ārzemnieki parasti meditē blakus akmens sfērām, kamēr vietējie brauc tās apskatīt un fotografēt, kā arī pavadīt laiku parkā, jo mums šeit ir arī rotaļu laukums bērniem. Daba šeit ir skaista, pat ja nebūtu akmens sfēru, tāpēc cilvēki šajā vietā jūtas labi," sacīja dabas parka saimnieks Nedzads Ikanovičs.

Mežā kopumā ir 21 akmens lode, no kurām 11 ir veselas, un saimniekam jau bērnībā patika vērot šos objektus un ar tiem rotaļāties. Pirms 20 gadiem viņš akmeņu fotogrāfijas ievietoja sociālajos tīklos, un tās izraisīja žurnālistu interesi. Drīz sāka ierasties apmeklētāji, tāpēc Nedzads ierīkoja taciņas, kā arī vienkāršas koka lapenes un soliņus.

Ģeologi konstatēja, ka sfēras ir dabiski nogulumiežu veidojumi, taču ir cilvēki, kas tām un apkārtnes mežam piedēvē īpašas enerģētiskas un ārstnieciskas īpašības. Kāda apmeklētāja no Nīderlandes atzina, ka vieta ir nomierinoša un rada viegluma sajūtu. Tā esot kā pasaku zeme ar koku, ūdens, zemes un, protams, akmeņu enerģiju.

Šādas īpašas vietas ir arī citās vietās, tai skaitā pie mums. Akmeņu, zemes, mežu un ūdeņu spēku lieliski var izjust Pokaiņu mežā Dobeles novadā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti