Brīdina par bīstamu snieglieci un snieglauzi Rīgas un Pierīgas mežos

Turpinot snigt un sākoties atkusnim, Rīgas un Pierīgas mežos vērojama bīstama zaru liekšanās jeb sniegliece un zaru lūšana jeb snieglauze, informēja uzņēmumā SIA "Rīgas meži". Mežu apmeklētājiem un viņu īpašumiem bīstamā situācija mežos var saglabāties vismaz nākamās divas, trīs dienas.

Uzņēmuma mežsargi ziņo, ka līdzīga apjoma sniegliece un snieglauze mežos tika novērota pirms vairāk nekā 10 gadiem, kad zem smagajām sniegkupenām Pierīgā tika nolauzti ļoti daudz koku un to zari.

Uzņēmums norādīja, ka seko līdzi situācijai un novērš potenciāli bīstamos gadījumus, piemēram, Gaujas mežniecībā, kur gar Mālpils ceļa malu bija liekti un arī lūzuši koki, kā arī galvaspilsētas mežos. "Šajās vietās bīstami saliekušies koki ir nozāģēti," norādīja uzņēmumā.

Esot mežos, iedzīvotāji tiek aicināti būt ļoti uzmanīgiem: sargāt sevi un savus īpašumus, kā arī nenovietot transportlīdzekļus vietās, kur ir noliekušies koki vai to zari.

Tikmēr AS "Latvijas valsts meži" (LVM) pārstāvis Tomass Kotovičs Latvijas Radio pastāstīja, ka snieglieces šobrīd ir ļoti liela problēma Vidzemē.

"Sniegliece kā problēma parasti parādās reizi 15 vai 20 gados," norādīja Kotovičs. "Ļoti rūpīgi, ejot mežā, ir jāskatās – ja jūs redzat, ka koki ir jau noliekušies, tiem nedrīkst iet apakšā." Kotovičs sacīja, ka lielas problēmas sniegliece un snieglauze var sagādāt pie ceļiem, zariem lūstot uz brauktuves.

Ja mazāka izmēra kokus no sniega vēl var nopurināt, tad ar lielākiem kokiem ir sarežģītāk un tie ir jānovāc, norādīja Kotovičs, piebilstot, ka

arī vējgāzes gadu no gada ir pieaugoša problēma, tāpēc būtu nepieciešams pārplānot mežsaimniecību un gar ceļa malām neturēt vecus kokus.

"Šī situācija jau ir ļoti labi noregulēta ap elektrolīnijām," norādīja LVM pārstāvis. "Iespējams, ir jādomā arī par citādu mežsaimniecības plānošanu, ņemot vērā klimata izmaiņas, stiprākos vējus, lai ap ceļiem būtu mazāk vecu koku un vairāk jaunu, augošu koku."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti