Dvietes palienē sācies piektais gadalaiks – atbūda; tās baudīšanai jāsaņem atļauja

Dvietes palienē sācies piektais gadalaiks – atbūda jeb teritorijai raksturīgās ievērojamās ūdens līmeņa svārstības, kad ilgstoši pārplūst upes, ezeri un applūst tuvējās pļavas. Šis ir unikāls laiks, ko steidz izmantot laivotāji un putnu vērotāji, tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) arī šogad pakalpojuma sniedzējiem izsniegs atļaujas organizētiem laivu braucieniem dabas parka applūstošajās teritorijās, informēja DAP.

Atļaujas tiek izsniegtas pakalpojumu sniedzējiem, kas izīrē laivas un nodrošina publiskus pasākumus atbūdas laikā vairāk nekā 50 dalībniekiem. Trīs dienas pirms maršruta veikšanas pasākuma rīkotājiem jāpiesaka laivošanas laiks, dalībnieku un laivu skaits, rakstot uz e-pasta adresi [email protected]. Atļauju izsniegšana ir bezmaksas, norādīja DAP.

DAP Latgales reģionālās administrācijas vecākā valsts vides inspektore Irēna Skrinda arī aicināja laivotājus ņemt vērā – lai neradītu traucējumu putniem, savvaļas zirgiem un govīm, kā arī bīstamību pasākuma dalībniekiem, jāievēro klusums un piesardzība un dzīvniekiem nav jātuvojas.

Atļauju izsniegšana ir viens no veidiem, kā novērtēt apmeklējuma noslodzi dabas liegumā atbūdas laikā.

Pagājušajā gadā atļaujas šīm aktivitātēm pārvalde izsniedza pirmo reizi. Tās saņēma septiņi pakalpojuma sniedzēji un kopējais laivotāju skaits bija 815 cilvēki.

"Veicām kontroli un secinājām, ka atpūtnieki atbildīgi un cieņpilni izturējās gan pret dabu, gan privātīpašumiem. Ļoti ceram, ka tā būs arī šogad," piebilda Skrinda.

Šogad DAP sola īpaši uzraudzīt, lai laivotāji nolaiž laivas ūdenī tikai tam īpaši paredzētās vietās un ar mehāniskiem transportlīdzekļiem nepārvietojas ārpus ceļiem un dabiskām brauktuvēm. Tāpat cilvēki aicināti – redzot pārkāpumus (trokšņošanu, pārvietošanos ar motorizēto ūdenstransportu, nobraukšanu no ceļiem) zvanīt pa tālruni 26313500 un ziņot par novēroto.

Dvietes paliene atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – dabas parkā "Dvietes paliene". Latvijā tā ir viena no svarīgākajām putnu koncentrēšanās vietām pavasara migrācijas laikā vietām, un applūstošo palieņu platības ir izcili piemērotas daudzām putnu sugām. Kopējais ūdensputnu skaits pavasara migrācijas laikā Dvietes palienē vienlaicīgi var pārsniegt pat 30 000 īpatņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti