Dienas ziņas

"Bolt" sācis ierobežot pārgalvīgus braucējus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Nelikumīgās būves pie Daugavpils ezera būs jānojauc

Nelikumīgās būves pie Lielā Stropu ezera Daugavpilī būs jānojauc

Māju īpašniekiem pie Lielā Stropu ezera Daugavpilī drīz būs jāšķiras no lapenes, uzbērumiem un moliem, kas atzīti par nelikumīgu būvniecību. Pašvaldība plāno sabūvētā īpašniekiem uzdot atjaunot iepriekšējo krasta līniju.

Šī gada pavasarī atklājās, ka Daugavpilī Lielā Stropu ezera krasta zemju īpašnieki pie savām mājām cēluši molus un ierīkojuši lapeni, kas nav atļauts. Valsts vides dienests (VVD) un Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) secināja, ka tādējādi nodarīts būtisks kaitējums dabai.

DAP Latgales reģionālās administrācijas pārstāve Irēna Skrinda tolaik atklāja, ka būvniecības dēļ palielinājusies ezera krasta līnija, negatīvi ietekmējot biotopu kvalitāti.

Tagad, pēc Valsts vides dienesta ziņojuma, apsekošanu veikuši arī būvvaldes speciālisti, secinot, ka pie ezera sešos īpašumos notikusi neatļauta būvniecība. Līdz jūnija sākumam īpašniekiem bija jāsniedz paskaidrojumi, taču to izdarījis tikai viens no viņiem.  

Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja Santa Pupiņa norādīja, ka īpašnieki savos paskaidrojumos neatzīst, ka darbi veikti patvaļīgi, bet gan norāda, ka darbi veikti saskaņā ar Vides dienesta tehniskajiem noteikumiem. "Mēs visi saprotam un redzam, ka tie nav tikai krasta līnijas tīrīšanas pasākumi, tās ir reālas hidrobūves," norādīja Pupiņa.

Pupiņa sacīja, ka šāds gadījums Daugavpils domes praksē esot pirmo reizi, tāpēc arī konkrētas izmaksas, kas būs jāapmaksā īpašniekiem, nosaukt šobrīd neesot iespējams.

Tiek gan pieļauts, ka krasta līniju atjauno par pašvaldības līdzekļiem, un pēcāk šo naudu piedzīs no zemes īpašniekiem. 

"Otrs process ir saukšana pie administratīvās atbildības par šiem patvaļīgi veiktajiem būvdarbiem, tātad īpašnieki tiks saukti papildus vēl pie administratīvās atbildības ar kaut kādiem naudas sodiem," atklāja Pupiņa.

Viens no īpašniekiem, kurš veica būvniecību Lielā Stropu ezera krastā, ir Aleksandrs. Pērn viņš samaksājis soda naudu un kopš tā laika vairs neko nav darījis. Viņš savu vainu neatzīst, pieaicinot trīs neatkarīgus ekspertus, kuri sagatavošot savu atzinumu.

Aleksandrs arī uzskata, ka darījis labu darbu – sakopis vidi ap ezeru. 

Tikmēr pašvaldībā norāda, ka jau pavisam drīz, jūlija vidū, seši īpašnieki pie ezera tiks saukti pie administratīvās atbildības par neatļautu būvniecību, paredzot naudas sodus, un viņiem būs pienākums atjaunot Lielā Stropu ezera krasta līniju. Tas nozīmēs, ka uzbūvētā lapene, moli, uzbērumi būs jānojauc, bet šo lēmumu īpašnieki vēl varēs apstrīdēt tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti