Dienas ziņas

Sarkandaugavā svin Tulpju svētkus

Dienas ziņas

Pasniedz Latvijā pirmo ilgtspējas sertifikātu

Daugavā zivīm jau sācies nārsta laiks

Daugavā zivīm jau sācies nārsta laiks

Daugavā jau pilnā sparā rit zivju nārsts. Šogad zivis sākušas nērst ikrus agrāk nekā iepriekšējos gados. Aprīļa beigās un maija sākumā Daugavā salika mākslīgās zivju nārsta ligzdas, un tajās jau ir ikri.

Daugava pie Kaibalas, Ikšķiles un Klintaines ir vietas, kur zivis nārstojot vislabāk. Tāpēc biedrības "Mēs – zivīm" pārstāvji tur ievietoja 450 mākslīgās nārsta ligzdas. Tās izgatavoja "Latvenergo" darbinieki. Šo ikpavasara tradīciju uzņēmums sāka pirms 13 gadiem, lai mazinātu ietekmi uz ūdenskrātuves ekosistēmu, ko rada ūdenslīmeņa svārstības, ražojot elektroenerģiju.

Biedrības "Mēs – zivīm" vadītājs Ivars Dubra pauda: "Izgatavojām no kailcirtes, kur bijām sarunājuši, lai mums atstāj egļu zarus. Nolikām uz gaidīšanas režīmu."

Vienā ligzdā mājo aptuveni 50 tukstoši ikru. Izšķiļoties mazās zivtiņas vēl dažas dienas pavada ligzdu tuvumā. Izdzīvos gan tikai 5–10% mazuļu.  

Dubra sacīja: "Kopš ligzdu izlikšanas pagājusi pusotra nedēļa un praktiski jau bija ikri. Un stāvēs. Kad jau pieradīs pie lielā ūdens, tad velkam ārā."

Egļu zaru saišķos nārsto raudas un brekši, arī līņi un asari. Nārsta brīdis sakrīt ar koku ziedēšanas laiku. Raudām nārsts notiek, kad zied kļavas, bet brekšiem patīk ievu pilnzieds. 

Mākslīgās ligzdas regulāri apseko un nepieciešamības gadījumā pārvieto, lai tās neizskalo no Daugavas kopā ar upes sanesumiem. Kamēr mazuļi uzturas ligzdu tuvumā, zemūdens norises var vērot tiešraides kamerā "Latvenergo" mājaslapā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti