Rīta Panorāma

Austrijā evakuē pasažierus no tunelī degoša vilciena

Rīta Panorāma

Tiesa Lietuvā pieprasa individuālu attieksmi pret imigrantiem

Eiropā 40 gados putnu skaits samazinājies par ceturto daļu

Eiropā 40 gados putnu skaits samazinājies par ceturto daļu

Zinātnieki konstatējuši, ka kopš 1980. gada putnu skaits Eiropā samazinājies par aptuveni 25%. Viskritiskākā situācija ir intensīvās lauksaimniecības zonās.  

Pētījumu koordinēja Francijas Nacionālais zinātniskās pētniecības centrs, un tā laikā tika apkopota informācija no 28 Eiropas valstīm.

Aptuveni 20 000 novērotāju veica 170 putnu sugu monitoringu, un secinājumi nav iepriecinoši. Meža putnu skaits šajā laika periodā samazinājies par aptuveni 18%, pilsētu putnu – par 28%, bet lauksaimniecības zonu putnu – pat par 57%.

Absolūtajos skaitļos tas nozīmē, ka katru gadu putnu skaits samazinās par aptuveni 20 miljoniem, bet visā laika periodā daba zaudējusi 800 miljonus šo faunas pārstāvju.

Izmiršanas iemesli ir dažādi, un bieži to veicina dažādu apstākļu kopums.

Tomēr secināts, ka visnelabvēlīgākā ietekme ir plašai mēslošanas un augu ķīmisko aizsardzības līdzekļu lietošanai. Tie izjauc ekoloģisko līdzsvaru, un lielākie "zaudētāji" ir putni kukaiņēdāji. Otrs svarīgākais iemesls ir globālā sasilšana, un vēsākās klimata joslās dzīvojošo putnu skaits samazinājies par 40%. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti