Aicina piedalīties «Silto džemperu dienā» un mazliet samazināt apkuri telpās

Piektdien, 9. februārī, devīto gadu pēc kārtas Latvijā notiks akcija "Silto džemperu diena", kuras laikā cilvēki aicināti savā dzīvesvietā vai darbā mazliet samazināt telpas gaisa temperatūru un uzvilkt siltāku džemperi, informēja Vides izglītības fondā.

Iniciatīvas rīkotāji skaidroja, ka šī pasākuma mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus.

Izaicinājumā aicinātas piedalīties ģimenes, pašvaldības, izglītības iestādes, sadarbības partneri un citi.

Vides izglītības fondā arī skaidroja, ka ar saukli "Mana rīcība klimata labā!" tiek atgādināts, ka, darot ikdienā arī mazas lietas vides labā, mēs patiesībā izdarām daudz un parādam savu attieksmi pret vidi, kurā dzīvojam. Enerģijas cenu kāpums, ilgstoši sausuma periodi, plūdi un citi izaicinājumi parāda, ka mums ir jāievieš pārmaiņas ierastajās darbībās un aktīvāk jāsamazina cilvēku dabā atstātās pēdas nospiedums.

Ar savu piemēru Vides izglītības fonds aicina ikvienu padalīties sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirkas #UzvelcDžemperi un #ManRūp.

Akcija "Silto džemperu diena" radās 2005. gadā, kad ekoskolas Beļģijā aicināja sabiedrību pievērst uzmanību klimata pārmaiņām un veikt vienkāršas ikdienas darbības – samazināt apkures jaudu un uzvilkt siltāku džemperi, biežāk braukt ar velosipēdu vai staigāt kājām, izvēlēties vietējos, bioloģiski audzētos, pēc iespējas augu valsts, produktus un citas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti