Ķepa uz sirds

Zīmju valodā. Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Zīmju valodā. Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds. Kaķēns bez mammas un pārcelšanās

Reiz lapsas alā atrasts kucēns nonāk mīlošās mājās. Dadža laimīgais stāsts

Latvijā ir daudz dzīvnieku patversmju, bet tajās – pārpilns ar iemītniekiem. Nereti cilvēki baidās uzņemt mīluli, kam bijusi sarežģīta iepriekšējā dzīve, vai arī pārdzīvo par iespējamām grūtībām, tomēr netrūkst laimīgu stāstu. Tā paveicās sunim Dadzim, kuru savulaik atrada pamestu lapsas alā, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Ķepa uz sirds".

Dadža saimnieks Jānis nolēma adoptēt suni, kad mūžībā devās ģimenes mīlulis, – bijusi vajadzība pēc jauna sunīša un dzīvības mājas pagalmā, tāpēc ģimene devās uz patversmi un būrī smilkstošu un lēkājošu ieraudzīja Dadzi, kuru uzreiz arī veda mājās.

Dadža vecāki nav zināmi – kopā vēl ar sešiem brāļiem un māsām kucēns tika atrasts pamestā lapsas alā, tāpēc par kucēnu izcelsmi nekas vairāk nav zināms.

"Tā ir diezgan liela laimes spēle. Jo arī patversmē viņi pilnīgi visu par to suni nevar uzzināt," teica Jānis, atsaucoties uz kāda paziņas pieredzi, paņemot suni, kuram atklājušās nopietnas veselības problēmas, kas jārisina. "Mūsu gadījumā, var teikt, stipri paveicās, jo tam sunim principā nekait nekas."

Dadzis ir ļoti draudzīgs un attapīgs. Tā kā Jānis to adoptēja kā kucēnu, socializāciju un pamata paklausību suns ir apguvis ar savu cilvēku un ir ļoti orientēts uz saimnieku.

Par Dadzi Jānis stāstīja: "Viņš ir tāds, kam viss interesē, viņš visu grib zināt, visur savs deguns jāiebāž. Viņš ir šausmīgi dzīvīgs, šausmīgi kustīgs. Paldies Dievam, viņam šeit ir vieta, kur izskrieties, viņš nevarētu mazā telpā eksistēt ilgstoši."

Jānis saka, ka viņam ir ļoti paveicies ar suni. Izskatās, ka arī Dadzis domā tāpat, un visu laiku cenšas to demonstrēt ar savu uzvedību: atrašanos blakus, piedalīšanos visās aktivitātēs, rāpšanos klēpī un reizēm arī ar teju bezkaunīgu uzbāzību.

"Dzīve bez suņa – tā ir diezgan tāda vienpersoniska. Tu atnāc, tev ne par ko nav jāuztraucas, tu vienkārši dzīvo sev. Bet te papildus ir viens radījums, kas neļauj par sevi aizmirst. Ja viņu nedzirdēs savādāk, viņš paries, ja nedzirdēs, ka rej, viņš paskrāpēs un liks par sevi rūpēties," raksturoja saimnieks.

Jānis atzīst, ka jebkurš mājas mīlulis ir pelnījis pašu labāko. Arī Dadzis ēd kvalitatīvu barību, tam ir daudz kārumu un mantiņu. Tam derētu kāds četrkājains draugs un kompanjons, bet, apzinoties lielo atbildību un arī suņa uzturēšanas izmaksas, šobrīd  ģimenes pieaugums netiek plānots. Pagaidām tuvākā nākotne ir saistīta ar Dadzi – dalīties visdažādākajos priekos un piedzīvojumos, ko liktenis abiem sagatavojis.

Ķepa uz sirds

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti