Uz atjaunošanas laiku apmeklētājiem slēgs Cenas tīreļa purva laipu

No nākamās nedēļas paplašināšanas un atjaunošanas darbu dēļ apmeklētājiem tiks slēgta Cenas tīreļa purva laipa un skatu torņi, informēja SIA "Rīgas meži". Purva laipa tiks atjaunota aptuveni 800 metru garumā.

Uzņēmumā informēja, ka 2020. gadā tika atjaunota laipas daļa 565 metru garumā. Darbu laikā tika uzlaboti laipas stiprinājumi un tā tika paplašināta no 60 centimetriem uz 80 centimetriem. Remonts tika veikts arī skatu torņa kāpnēm un stiprinājuma elementiem.

Šogad uzņēmums darbus turpinās – tiks paplašināta un uzlabota taka 784 metru garumā, bet atlikušajā takas daļā tiks izlīdzināti savērsušies posmi, nomainīti bojātie dēļi, atjaunoti tiltiņi un uzstādīti jauni informatīvo plakātu izvietošanas stendi.

Laipas atjaunošanas darbi plānoti no 2023. gada jūlija vidus līdz septembra vidum. Cenas tīreļa laipas kopīgas garums ir aptuveni 4 kilometri.

Cenas tīrelis atrodas "Rīgas mežu" Tīreļu mežniecībā. Tā ir īpaši aizsargājama vieta  – dabas liegums un "Natura 2000" teritorija. Tīrelis atrodas aptuveni 30 kilometru attālumā no Rīgas centra, Mārupes novada Babītes pagastā.

Uzņēmumā norādīja, ka tīrelis un tajā esošās dabas vērtības ir izveidojušās sauszemes pārpurvošanās rezultātā. Purvs sācis veidoties pirms apmēram 5000 gadiem, bet tā dienvidrietumu daļā ir meža masīvs. Tīrelī ir vairāki ezeri, lielākais no tiem ir Skaista ezers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti