Latvijas austrumos novērots īpaši aizsargājamais naktsputns vakarlēpis

AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) vecākais vides eksperts Uģis Bergmanis, veicot klinšu ērgļu monitoringu, vienā no reto putnu apdzīvotajām teritorijām Latvijas austrumdaļā novērojis īpaši aizsargājamo vakarlēpi, informēja uzņēmumā.

Jūnija otrajā pusē, kad daudzu putnu sugu ligzdās jau ir mazuļi vai tie jau ir sasnieguši lidot spēju, vakarlēpis, kuru dēvē arī par lēli, vēl perē vienu līdz divas olas.

Vakarlēpis ir dzeguzes lieluma putns. Tas ziemo Āfrikā un ligzdošanas vietās Latvijā ierodas aptuveni maijā.

Vakarlēpis sastopams galvenokārt sausos un skrajos dažāda vecuma priežu un jauktu koku mežos, kā arī purvos, jo īpaši purva ezeru tuvumā.

Vakarlēpis ir aktīvs diennakts tumšajā laikā, barojas ar dažādiem kukaiņiem, tos medījot lidojumā. Ligzdā, kas ir zemsedzē izgulēta bedrīte bez īpaša izklājuma, tiek iedētas viena vai divas olas, tāpēc jaunie putni ligzdās var būt sastopami vēl augustā.

Vakarlēpis ir visā Latvijas teritorijā samērā bieži sastopama īpaši aizsargājama suga. Viens no nozīmīgākajiem vakarlēpju mirstības cēloņiem ir sadursmes ar transportlīdzekļiem tumsā, kad putni starmešu gaismā uz sasilušajiem autoceļiem medī naktī aktīvos kukaiņus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti