Baltijas jūrā palaistajai roņu dāmai dots Sniegpulkstenītes vārds, jo viņa ir «balta un pūkaina»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Aprīļa sākumā no Ventspils ostas jūrā devās robežsardzes kuģis ar neparastu pasažieri – roņu meiteni Sniegpulkstenīti. Šādu vārdu janvārī Rīgas zoodārzā dzimušajam roņu mazulim balsojot bija devuši ventspilnieki, kuri pulcējās ostā, lai pavadītu roņu dāmu, pirms tā tika palaista savā dabiskajā vidē – Baltijas jūrā.

Roņu meitenei Sniegpulkstenītei 5. aprīļa rītā nācās celties agri, jo kopā ar Rīgas zoodārza darbiniekiem bija jāmēro ceļš līdz Ventspilij. Tur viņu sagaidīja bērni, kuri piedalījās konkursā par ronēna vārdu.

"Mums mākslas skolā pateica, ka var uzzīmēt ronīti. Un es uzzīmēju. Un vārdu es izdomāju, jo piedzima tieši pavasarī un balta un pūkaina ir," stāstīja roņu jaunkundzes Sniegpulkstenītes krustmāte Alīna Pētersone.

Pēc apsveicināšanās ar ventspilniekiem roņu jaunkundze tika nogādāta uz robežsardzes kuģa, lai dotos jūrā – pretī brīvībai.

Tur parasti nonāk visi Rīgas zoodārzā dzimušie ronēni, jo, roņu ģimenei kļūstot kuplākai, baseinā visiem vienkārši nepietiek vietas. Brīvībā tiek atlaisti arī tie roņu mazuļi, kuri dzimuši savvaļā, bet dažādu iemeslu dēļ uz laiku nonāk zoodārza aprūpē.

"Tie parasti ir kaut kādā veidā cietuši, ar dažādām brūcēm, rētām, bieži vien sliktā kondīcijā, plus vēl arī mammas kārtīgi nav pabarojušas. Un mēs cenšamies viņus rehabilitēt – ko izdodas, ko neizdodas. Pa šiem, teiksim tā, vairāku desmitu gadu laikā pie mums ir nonākuši – jāsaka godīgi, bezmaz vai pie 100 ronēniem," atzina Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Iebraucot jūrā, tika atvērtas krātiņa durvis, un pēc neilga pārdomu mirkļa Sniegpulkstenīte iepeldēja Baltijas jūras ūdeņos.

Ronēns aprīkots ar raidītāju, tāpēc zinātnieki varēs sekot līdzi tā tālākajām gaitām. Tiek lēsts, ka izlaišanas vietā – iepretim Užavai  - roņu meitene drīz satiks savus ciltsbrāļus. Tas, kāds būs Sniegpulkstenītes tālākais liktenis, tagad atkarīgs tikai no viņas pašas un – veiksmes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti