Dienas ziņas

Smags darbs, maza alga – sētnieku realitāte

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Stacijas laukumā Rīgā manīts žurku bars

Rīgas Centrālās stacijas laukumā manīts žurku bars; inspekcija sola apsekot

Rīgas Centrālās stacijas laukumu ir pārņēmušas žurkas. Sabiedrībā lielu rezonansi un arī šoku radījis sociālajos tīklos publicētais video, kurā pie vienas no atkritumu tvertnēm redzami vismaz desmit ložņājoši un izsalkuši kustoņi. Veselības inspekcijā skaidroja, ka situācija ir nepieņemama, kā arī informēja par plāniem teritoriju apsekot.

Rīgas Centrālās stacijas laukumu pārņēmušas žurkas
00:00 / 04:26
Lejuplādēt

Video redzams, ka Rīgā Stacijas laukumā, tuvu pie likvidētās azartspēļu vietas, apkārt atvērtajai atkritumu tvertnei skraida apkārt pelēki, aktīvi grauzēji ar garu, kailu asti. Video redzamas vismaz desmit žurkas, kas ne īpaši baidās no filmētāja, turpinot savā nodabā meklēt ēdienu. Par to cilvēki internetā raksta sašutuma pilnus komentārus, sakot, ka tik lielas nekārtības nebija pat pagājušā gadsimta 90. gados.

12 stundu laikā šo video ir noskatījušies jau vairāk nekā 50 tūkstošu reižu.

Šorīt žurkas gan tur netika manītas, taču pie atkritumu tvertnes kupenā ir izveidota dziļa ala.


Uzrunātie garāmgājēji par žurkām pauž dažādas emocijas.

Aigars: Viņas te visu laiku pa miskastēm skraida, jo te viņu māja ir. Tā ir norma. Tak visi grib ēst un dzīvot. Lai dzīvo. Netraucē.

Voldemārs no Jūrmalas: Nebrīnos. Ar to sakoptību ir, kā ir. Tas tā tipiski. Rīgā dzīvojot, daudzreiz sanāk, ka [sakārtošana] mēdz aizkavēties. Nezināju, ka tāda lieta [žurkas] šeit eksistē, bet, ja jūs sakāt, ka tā ir, es saku vēlreiz – nebrīnos.

Alda no Rīgas: Tā kā es pa sociālajiem tīkliem īpaši nedzīvoju, neko nezinu. Jūs mani tagad nobiedējāt. 


Nav pieļaujami

Situāciju par nepieņemamu sauca Rīgas domē, vienlaikus sakot, ka pašvaldība par to neatbild. Domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons norādīja: "Cīnīties ar grauzējiem pienākums ir teritorijas vai ēkas apsaimniekotājam. Protams, pašvaldības policijai var nodot informāciju – apsaimniekotājam palūgt, lai viņi to dara, bet tur nav tādu represīvu instrumentu. Nevar teikt, ka šajā gadījumā šīs teritorijas apsaimniekotājs būtu vainīgs, jo žurkas var mierīgi atnākt no kāda blakus objekta."

Žurkas var pārnēsāt dažādas slimības. Inficēšanās var notikt, kontaktējoties ar šiem dzīvniekiem, viņu urīnu vai izkārnījumiem. Cits inficēšanās veids – uzturā lietot žurku apgrauztus produktus, skaidroja Veselības inspekcijā (VI), norādot, ka pēdējā laikā cilvēkiem žurku pārnēsājamas slimības nav reģistrētas.

VI Sabiedrības veselības kontroles nodaļas vadītāja Ilona Drišļuka norādīja: "Tas nav pieļaujams. Šī teritorija būtu jāuztur visas dienas garumā, lai būtu tīra un sakopta. Līdz ar to inspekcija plāno veikt pārbaudi – gan apsekot teritoriju, gan runāt ar teritorijas īpašnieku. Šobrīd esošā situācija Rīgā, kur ir ļoti daudz sniega uzkrājumu, ir auksts, tāpēc mēs varam novērot šo meklēšanu pēc ēdiena. Ja šīs atkritumu tvertnes būtu tukšas, droši vien viņām nebūtu ko tur darīt."

Par tīrību stacijas laukumā atbildīgais tirdzniecības centrs "Origo" rakstiski atbildēja, ka teritoriju regulāri apseko, uzkopj un savāc atkritumus. Darba laikā apgaita notiek ne retāk kā reizi divās stundās. Pēc video var secināt, ka konkrētā situācija izvērtusies ārpus darba laika.

"Pieļaujam, ka žurku klātbūtni veicina tuvumā esošie būvlaukumi un rekonstrukcijas darbi tirgus teritorijā. No savas puses aicināsim sadarbības partnerus biežāk apsekot teritoriju un pastiprināsim deratizācijas pasākumus. Esam sazinājušies ar "Latvijas Dzelzceļu", lai apzinātu kopīgu aktivitāšu iespējas grauzēju izplatības ierobežošanā," sacīja "Origo" komunikācijas pārstāve Maija Dulle-Sūniņa.

Veselības inspekcija vērtēs, vai apdraudējums pastāv stacijas apkārtnē esošajos ēdināšanas uzņēmumos.

Tirdzniecības centrā Origo ir vairāk nekā 20 ēdināšanas vietu un veikalu, kur nopirkt ēdienu. Veselības inspekcijā arī teic, ka žurku nav palicis vairāk, tās aukstajā sezonā ir redzamas biežāk, jo meklē ēdienu.

Sanitārā dienesta SIA "Lat Čiek" valdes loceklis Māris Boža par video redzēto norādīja: "Daudzums ir nopietns, piedevām izskatās, ka viņas ir diezgan nekaunīgas, jo cilvēki atrodas apkārt, viņas tomēr tur iet. Ir, protams, iespēja, ka viņas ir badā un tāpēc meklē tieši šo konkrēto atkritumu tvertni, bet izskatās, ka droši vien tur riņķī apkārt ir daudz, daudz vairāk."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti