Kā pareizi atkritumos sašķirot papīru?

Ik gadu strauji pieaug Latvijas tirgū laistais papīra un kartona iepakojuma apjoms, ko izmanto gan pārtikas, gan nepārtikas preču iesaiņošanai. Izlietotais iepakojums kopā ar izlasītiem žurnāliem, pierakstītām kladēm un apdrukātu biroja papīru kļūst par makulatūru – vērtīgu otrreizējo izejmateriālu, kuru nepieciešams pārstrādāt.

Mūsdienās iedzīvotāji makulatūru šķiro arvien kārtīgāk, pareizāk un vairāk, Latvijas Radio pastāstīja iepakojuma apsaimniekotāja "Zaļā josta" mārketinga vadītāja Laima Kubliņa. 

Laima Kubliņa par papīra šķirošanu
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

"Makulatūras šķirošana ir svarīga atkritumu šķirošanas ikdienas sastāvdaļa. Pārstrādei derēs gan papīrs, gan kartons, tā iepakojums, gan arī dažādi papīra un kartona izstrādājumi, piemēram, žurnāli, grāmatas, burtnīcas," paskaidroja Kubliņa. "Papīra un kartona iepakojums ir derīgs pārstrādei, ja tas nesatur piemaisījumus, piemēram, pārtikas pārpalikumus, ja tas nav taukains un slapjš, tāpēc konteinerā vieglajam iepakojumam, šķirojam to papīru un kartonu, kas ir atbrīvots no citiem piemaisījumiem, ir tukšs un maksimāli saplacināts."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti