FOTO. Vakarbuļļos izveidota jauna Veselības taka

Dabas parka "Piejūra" teritorijā Vakarbuļļos izveidota labiekārtota Veselības taka, kurā dažādu vecumu cilvēki ar atšķirīgu fizisko sagatavotību var izkustēties, atrodoties dabā, vienlaikus mazinot apmeklētāju antropogēno slodzi uz Eiropas nozīmes aizsargājamiem biotopiem, informēja Rīgas domē.

Veselības takā pieejami vingrošanas elementi un bērnu rotaļu elementi, soliņi un izveidotas velosipēdu novietnes, uzstādīti informatīvi stendi, kas ir kā pieturas punkti, kuros ir norādīti viegli saprotami, uz vietas izpildāmi un visām vecuma grupām pielāgoti vingrinājumi, t.sk. informatīvais stends, kurā iekļauta informācija par dabas parku "Piejūra". Informācija par vingrojumiem pieejama arī Braila rakstā. Lai jauno taku varētu izmantot pastaigām diennakts tumšajā laikā, tā marķēta ar gaismu atstarojošām norādēm.

Veselības taka ir izveidota, pateicoties Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta projektam "Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras attīstība un biotopu statusa uzlabošana dabas parka "Piejūra" (Natura 2000 vieta)". Tā mērķis ir attīstīt antropogēno slodzi mazinošu infrastruktūru dabas parkā "Piejūra" iedzīvotāju, pilsētas viesu un teritorijas apsaimniekotāju vajadzībām, kā arī veikt kompleksus apsaimniekošanas pasākumus. Projektā arī izbūvēti jauni ceļa segumi operatīvā transporta vajadzībām, kā arī plānota piejūras kāpas kvalitātes uzlabošana Mangaļsalā un zālāju biotopa apsaimniekošana un atjaunošana.

Dabas parks "Piejūra" ir izveidots 1962. gadā, un tā platība ir 4315 hektāri.  Dabas parks "Piejūra"  ir "Natura 2000" teritorija, putniem starptautiski nozīmīga vieta, kas ietver trīs lielāko Latvijas upju – Lielupes, Daugavas un Gaujas – ietekas Rīgas līcī. Dabas parks izveidots, lai saudzētu vecos piejūras mežus un kāpas, kā arī retas augu un dzīvnieku sugas. Projekts īstenots ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti