4. studija

Kāpēc autovadītājs par vienu pārkāpumu var saņemt sodu neskaitāmas reizes?

4. studija

Kāpēc, iegādājoties bojātu gāzes balonu, par tā nomaiņu klientam jāmaksā pašam?

Kāpēc Daugavas krastos parādījušies zilganzaļi izskalojumi?

Garās un siltās vasaras dēļ zilaļģu izskalojumi ūdenstilpju krastos parādījušies tikai rudenī

Kāds Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "4. studijas" skatītājs Daugavas peldvietā, Lucavsalas līcī, novērojis ko neparastu – Daugavas krastus klāj nevis dzeltenas lapas vai balts sniegs, bet gan koši zaļi zilaļģu izskalojumi. Valsts vides dienestā (VVD) skaidroja – šajā gadā vasara bija diezgan silta un gara, tāpēc zilaļģes ūdenstilpju krastos ir redzamas tikai tagad. 

Lietotnē "Vides SOS" atkarībā no laikapstākļiem diezgan regulāri tiekot saņemti fotoattēli, kuros redzamas aļģes. VVD un arī Veselības inspekcijā apliecināja, ka "4. studijas" skatītāja iesūtītajā fotogrāfijā ir redzamas zilaļģes.

"Ņemot vērā silto vasaru, vairākās ūdenstilpēs Latvijā pastiprināti savairojās zilaļģes. Zilaļģes savairojas ūdenstilpēs, kuras ir bagātīgas ar barības vielām, uz ūdens virsmas radot zilganzaļus veidojumus. Šogad vasara tiešām ir bijusi silta un diezgan gara, tāpēc šobrīd šīs zilaļģes ir redzamas tagad," skaidroja VVD Operatīvās koordinācijas centra vadītāja vietniece Liene Alde.

Bet vai tās patlaban joprojām ir kaitīgas cilvēkam?

"Peldsezonas laikā nebija tāda parādība. Zilaļģes parasti savairojas jūlija otrā pusē, augustā, it sevišķi, ja ir sauss un karsts laiks.

Bet šogad arī septembrī ūdens temperatūra laikam bija pietiekami augsta, tās zilaļģes tur ir saglabājušās, varbūt atnestas pa Daugavu no augšpuses un līdz ar to tādos mierīgākos līcīšos var tikt arī saskalotas pie krasta," stāstīja Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vadītājs Normunds Kadiķis.

Viņš norādīja, ka zilaļģes, sadaloties ūdenī, var izdalīt toksīnus, kas pēc saskarsmes var izraisīt alerģiskas ādas reakcijas. Tāpēc vietās, kur ūdens ir duļķains vai ar zilganzaļu plēvi klāts, peldēties nav atļauts.

"4. studija" pārliecinājās, ka kāds aļģes jau ir centies savākt. To, kā apliecināja Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons, ātri izdarījis Lucavsalas peldvietas apsaimniekotājs.

Veselības inspekcijā apliecināja, ka vides veselības speciālisti regulāri veic ūdens kvalitātes monitoringu jūras un iekšzemes peldvietās.

"Ūdens kvalitāte, visi mērījumi, ko veic Veselības inspekcija Lucavsalā, oficiālajās pludmalēs, visi mērījumi ir normas robežās, ūdens bija labs.

Ir divu veidu analīzes – vienas ir 8 oficiālajās peldvietās, un tajās analīzes veic Veselības inspekcija regulāri, reizi mēnesī. Savukārt pārējās peldvietās, kas ir pie dažādām atpūtas zonām, kas nav oficiālās peldvietas, tur Rīgas pašvaldība veic ūdens pārbaudes arī reizi mēnesī," skaidroja Veselības inspekcijas pārstāvis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti