VIDEO: Bijušie «Panorāmas» žurnālisti diskutē par mediju lomu Trešajā atmodā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Bijušie “Panorāmas” žurnālisti Velta Puriņa, Maija Streiča, Gunārs Dūzis un Aleksandrs Mirļins ceturtdien, 10. decembrī, tiešsaistē diskutēs par mediju lomu Trešās atmodas kontekstā, informēja Tautas frontes muzeja vadītāja Anna Zeibārte. Tiešsaistes diskusija “Ceturtā vara – mediju loma patiesības atspoguļošanā” varēs vērot LSM.lv, kā arī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) Tautas frontes muzeja nodaļas un LSM.lv "Facebook" lapās.  Diskusijas sākums pulksten 17.00.

Diskusijā runās par vienu no Latvijas žurnālistiskas leģendām – televīzijas raidījumu “Panorāma”, skatot tā darbību Trešās atmodas kontekstā, kad Latvijā līdz ar vārda brīvību sāka atdzimt mediju jeb ceturtā vara. Diskusiju vadīs Latvijas Universitātes sociālās atmiņas pētnieks, komunikācijas zinātņu doktors Mārtiņš Kaprāns.

“Panorāmas” veidotāji diskutēs gan par viņu vēsturisko pieredzi, gan to, kā mainījies mediju spēks un ietekme mūsdienu sabiedrībā. Kāda nozīme bija patiesības spēkam un spējai iedvesmot pārmaiņām Trešās atmodas laikā un mūsdienās? Kāda bijusi žurnālistu ietekme uz vēstures notikumu attīstības gaitu? Vai mediji joprojām ir patieso ainu atspoguļojoša ceturtā vara vai tie, noteiktu interešu virzīti, konstruē savu realitāti? Kāda ir mediju loma sociālās atmiņas un nacionālās pašapziņas veidošanā?

Diskusiju organizē Latvija Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) Tautas frontes muzeja nodaļa sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti