Kultūras ziņas

Kristapa Zariņa metafiziski erotiskais sapnis

Kultūras ziņas

Keramikas svētki "Rīgas mākslas telpā"

Latgale, kongress un keramika

Vēstures muzejā divas Latgalei veltītas tematiskas izstādes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 2 mēnešiem.

Latgales vēsture, personības un kultūra – šīs tēmas aprīlī un maijā ir īpaši aktuālas. Gatavojoties Latgales kongresa simtgadei, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) ir atklātas divas tematiskas izstādes. Viena stāsta par novada keramiku un tās meistariem, otra par Latgales kongresa nozīmību Latvijas vēsturē.

Ja Latgales kongresam šogad tiek atzīmēta simtgade, tad novada amatniecība ir mērāma gadsimtos. Vienā no divām jaunatklātajām izstādēm Nacionālajā vēstures muzejā eksponēti Latgales keramikas paraugi, kuru autori ir Andreja Paulāna un Rēzeknes apriņķa podnieku studiju meistari.

Pavisam izstādē apskatāmi vairāk nekā 250 darbi, kurus veidojuši 26 meistari. Ekspozīciju papildina Elīnas Kursītes Latgales podnieku fotoportreti un vēstījumi par viņu daiļradi. Blakus Latgales podiem un svečturiem vēstures muzejā no šodienas ir skatāma arī mobilā izstāde “Latgales kongresam – 100”.

Izstādes vēstures muzejā notiek pasākuma cikla “Savējā Latgale” ietvaros un var tikt uzskatīti kā ieskaņas notikumi galvenajiem Latgales kongresa simtgades pasākumiem, kas gaidāmi maija sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti