Rīta Panorāma

Kā top filma "Revolūcija"

Rīta Panorāma

"Golden Globes" piedzīvos reformas

Pie Sicīlijas krastiem atrasts seno romiešu kuģis

Pie Sicīlijas krastiem atrasts seno romiešu kuģis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Pie Sicīlijas krastiem vairāku desmitu metru dzelmē Vidusjūrā uziets seno romiešu kuģis ar arheologiem un vēsturniekiem vērtīgu kravu. Eksperti uzskata, ka kuģis nogrimis pirms vairāk nekā diviem tūkstošiem gadu. 

Vidusjūrā pie itāļu salas Sicīlijas krastiem zem ūdens atrasts seno romiešu kuģis ar kravu, ko tas nogrimšanas brīdī veda, – amforām. Senajos laikos šīs īpašās, no māla darinātās krūkas  izmantoja, lai uzglabātu un pārvadātu dažādas preces, piemēram, vīnu. 

Sicīlijas salas reģionālā vides aizsardzības aģentūra paziņojusi, ka vraks Vidusjūras dzelmē atrasts 92 metru dziļumā. Turklāt tas ir diezgan sens – nogrimis vēl pirms mūsu ēras.

Sicīlijas vides aizsardzības aģentūras direktors Vinčenco Infatino norādīja: “Mēs atradām ievērojamu skaitu dažādu izmēru un dažādu formu amforu. Sākotnēji to vecums datēts ar otro gadsimtu pirms Kristus.”

Antīkais seno romiešu kuģis ar vairāk nekā divus tūkstošus gadu veco kravu tika atklāts zemūdens izlūkošanas ekspedīcijas laikā. Vidusjūrā šādi seno kuģu un amforu kravu atklājumi ir ļoti vērtīgi atradumi mūslaiku arheologiem un vēsturniekiem, jo tie ļauj gan izgaismot senatnē izmantotos jūras tirdzniecības ceļus, gan atklāt ko jaunu par to laiku cilvēku sadzīvi pēc mantām, kas tiek atrastas vrakos un to tuvumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti