Rīta Panorāma

Kristians Krahts "Mirušie" - romāns par attēlu spēku

Rīta Panorāma

Igaunijā Covid-19 dēļ noteiks stingru karantīnas režīmu

Krievijā, ceļojot ar vilcienu, iespējams ceļot arī laikā

Krievijā retro vilciens aizved ceļojumā uz 100 gadus senu pagātni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Krievijā tradicionāls tvaika vilciens “Ruskeala Express” sniedz iespēju cilvēkiem ceļot laikā, jo tā retro dekorācijas atgādina 20. gadsimta sākuma periodu. Retro vilciens pirmo reizi sāka kursēt 2019. gada jūnijā un jau ir uzņēmis aptuveni 130 000 pasažieru no visas pasaules.

“Ruskeala” ekspresis traucas cauri Karēlijas ziemeļu daļas mežiem, un tā plūstošie dūmi ir kā pagātnes atbalss. Tradicionālā tvaika lokomotīve, kas joprojām pārvietojas pa Krievijas dzelzceļa sliedēm, kursē no Sortavalas līdz Ruskeala kalnu parkam, garām krāšņajām Karēlijas ainavām, ziemā gar sniegotām eglēm un vasarā – skaistiem mierīgiem ezeriem.

"Tieši aizkari uz logiem ar šiem jaukajiem pušķiem radīja pirmo iespaidu par to, ka šis ir retro vilciens. Tie atšķiras no aizkariem, kas ir mūsdienu vilcienos. Un eja ar paklāju. Tas ir patiešām brīnišķīgi," sajūsminājās vilciena pasažiere. 

Par vilcienu vintāžas stilā priecājas ne tikai pasažieri, bet arī darbinieki.

"Man patīk iegremdēties laikmetā, kas pastāv tikai mūsu iztēlē. Šeit varam to izdzīvot, kas ir patiešām interesanti un valdzinoši," sacīja vilciena konduktore Oksana Usoviča.

Vilcienu velk 1953. gada padomju laika lokomotīve, kuru darbina ar oglēm. Lai tās degtu, tās nemitīgi jāuzmana. Uzturēt karstumu ir īpaši grūti aukstās ziemas laikā.

"Viss atkarīgs no fiziskā darba. Ja uz brīdi atslābsi, tad viss beidzies. Visu atlikušo ceļu varēsi bīdīt ogles līdz pārgurumam, līdz nāvei," sacīja vilciena vadītāja palīgs Sergejs.

Lai gan koronavīrusa pandēmijas laikā pasažieru skaits ir krities, dzelzceļa pārstāvji norādīja, ka maršruts joprojām ir populārs un gandrīz vienmēr vilciens ir pilns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti