Kara muzejā varēs aplūkot K. Ulmaņa 1919. gadā britu militārās misijas vadītājam piešķirto dzintaru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas Kara muzejā uz laiku glabāšanai un izvietošanai publiskai apskatei tiks nodots 1919. gadā britu militārās misijas vadītājam majoram Ostinam Henrijam Kīnenam piešķirts dzintars. To pirms 100 gadiem viņam dāvāja toreizējais Latvijas Ministru prezidents Kārlis Ulmanis, informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

Nozīmīgo vēstures liecību uz Rīgu atvedušas divas majora mazmeitas, kuras Latvijā ieradušās, lai piedalītos ar kuģi "Saratov" saistītos svinīgos atceres pasākumos Liepājā. 

Dzintars uz laiku glabāšanai un publiskai apskatei apskatei Latvijā tiks nodots svinīgā ceremonijā nākamtrešdien, 26. jūnijā, svinīgā ceremonijā, kas notiks ĀM sadarbībā ar Apvienotās Karalistes vēstniecību Latvijā un ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Kītu Šenonu.

Svētku ceremonijā uzrunas teiks ĀM valsts sekretārs Andris Pelšs un Apvienotās Karalistes vēstnieks Šenons, klātesot majora mazmeitām un Latvijas Kara muzeja pārstāvjiem. 

"Dzintara nodošana uz laiku glabāšanā un izvietošanai publiskai apskatei Latvijas Kara muzejā uzskatāma par nozīmīgu Latvijas un Apvienotās Karalistes ciešo un draudzīgo attiecību apliecinājumu," norāda ministrijā.

Pasākuma laikā līdztekus majoram Kīnenam dāvātajam dzintaram būs aplūkojama arī 1939. gadā Kārļa Ulmaņa sūtītā apsveikuma telegramma par godu majora laulībām un citi materiāli.

ĀM norāda, ka Majors Ostins Henrijs Kīnens bija britu militārās misijas vadītājs, kurš 1919. gada 7. martā ieradās Liepājā, kur tobrīd atradās Latvijas Republikas Pagaidu valdība. Viņš bija atbildīgs par Pagaidu valdības Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa sākotnējo aizsardzību britu militārajā misijā Liepājā, pēc tam – par Ulmaņa un ministru kabineta drošu nokļūšanu uz "Saratov" klāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti