Rīta Panorāma

Igaunijas premjere Kallasa apmeklējusi Ukrainu

Rīta Panorāma

ASV brīdina par iespējamiem Krievijas uzbrukumiem Ukrainai

Izstādē Lielbritānijā pēta cepuru modes vēsturi

Cepuru izstādē Lielbritānijā aplūkojamas šovbiznesa zvaigžņu un monarhu valkātas galvassegas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Lielbritānijas pilsētā Lūtonā netālu no Londonas sarīkota cepuru izstāde. Mūsdienās šis aksesuārs zaudējis iepriekšējo nozīmi, taču īpašas galvassegas vēl joprojām ir daudzu svinīgu pasākumu neatņemama sastāvdaļa.

Lūtona par izstādes vietu nav izvēlēta nejauši, jo kādreiz darbnīcu daudzuma dēļ to dēvēja par cepuru galvaspilsētu. Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados nozarē sākās krīze, taču tradīcijas tiek saglabātas.

Izstādē vērojami ne tikai vietējie ražojumi, bet arī galvassegas, ko valkājuši vai izmantojuši mūziķi, sportisti, šovbiznesa zvaigznes un monarhi, tai skaitā Džonijs Deps, Bejonse, Madonna un Spānijas karaliene Izabella II. Tieši karaliskās ģimenes un to rīkotie pasākumi, piemēram, Askotas zirgu skriešanās sacīkstes, ļauj izdzīvot šai modes industrijas nozarei, un nav šaubu, ka greznas galvassegas neizpaliks arī karaļa Čārlza III kronēšanas pasākumā 6. maijā.

Izstādē ir arī modernisma stila aksesuāri, tai skaitā ķivere no "Zvaigžņu karu" sāgas, bet kopumā iespējams iepazīties ar vairāk nekā 200 eksponātiem, kas ļauj atklāt cepuru vēsturi 400 gadu garumā.

Kuratori uzsvēra, ka ir četri iemesli, kāpēc cilvēki valkāja un vēl joprojām valkā galvassegas, – tas ir praktiski, simboliski, estētiski un transformējoši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti