Rīta Panorāma

Premjera Modi nacionālistiem labas izredzes uzvarēt Indijas vēlēšanās

Rīta Panorāma

Kā mazināt savus elektrības rēķinus?

Normandijā mākslīgi cilvēku silueti simbolizēs D-dienā kritušos

Normandijā mākslīgi cilvēku silueti simbolizēs tā dēvētajā «D-dienā» kritušos

1944. gada 6. jūnijā sabiedroto valstu karaspēks izcēlās krastā Francijas reģionā Normandijā un sāka cīņu pret fašistiskās Vācijas okupantiem. Gatavojoties tā dēvētās "D-dienas" 80. gadadienai, piemiņas memoriālā izstādīs 1500 cilvēku atveidus. 

Projektu īsteno mākslinieki un brīvprātīgie no Apvienotās Karalistes, kas pagājušajā nedēļā sāka uzstādīt no melna metāla izveidotus cilvēku siluetus. Dabiskā izmēra figūras simbolizē desanta laikā kritušos britu karavīrus, un tās izvietos apmēram 38 000 kvadrātmetru platībā, tai skaitā pie 2021. gadā atklātā memoriāla. 

Milzīgajai instalācijai dots nosaukums "The People's Tribute For Your Tomorrow", kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē "Tautas veltījums tavai rītdienai". Tās autors ir britu mākslinieks Dens Bārtons. Viņš pie Normandijas memoriālā fonda devās pirms diviem gadiem, pēc tam kad līdzīgs projekts izraisīja milzīgu cilvēku interesi viņa dzimtenē. Valde vienbalsīgi atbalstīja ideju, jo tēli ļaujot realitātē saprast milzīgos zaudējumu apmērus. 

Fonda dibinātājs Nikolass Vitčels arī atgādināja, ka tā ir vieta, kur atcerēties sabiedrotos no brīvām un demokrātiskām valstīm, kas plecu pie pleca cīnījās pret tirāniju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti