4. studija

Iepirkšanās kults: kāpēc Latvijā lielveikaliem nav brīvdienu?

4. studija

"Saktas" puķu tirdziņš - rīdzinieku lepnums vai dārgi un nemoderni ziedi?

Ziemassvētku gaidīšana: kādi rotājumu un dekori modē šosezon?

Ziemassvētkus gaidot: Eglītē arī matu ruļļi un popkorns - idejas, kā pušķot zaļo rotu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 5 mēnešiem.

Visai drīz katrā mājā parādīsies Ziemassvētku egle, un tad sāksies domāšana, kā tad to izpušķot. Veikalos pieejamo rotājumu klāsts ir ļoti plašs, taču mākslinieki mudina likt lietā izdomu un rotājumus darināt pašiem.

Lai pievilinātu pircējus, arī tirgotavas ietērpjas svētku drānās. Veikalu vadītāji lēš, ka izrotāti veikali uzrunā pircējus, un mudina iegādāties rotājumus arī savai eglei un mājas izgreznošanai.

Vērtējot veikalos pieejamos eglīšu rotājumus, modes mākslinieks Dāvids ir kritisks par tur atrodamajām spīdīgajā bumbām un līdzīgiem rotājumiem. "Godīgi, pagaidām nekas acīs neiekrīt. Es diez vai ko pirktu," sprieda Dāvids.

Tiesa, veikalos var atrast arī gaumīgus eglīšu rotājumus, bet tie arī nereti attiecīgi maksā. "Te ir tas dārgais gals. Redz kur ir jūras zirdziņi, zaķīši, lidojoša aita, kas ir bet gaumīgās krāsas," vērtēja Dāvids.

Mākslinieka ieteikums ir - saņemties un nopirkt labu un gaumīgu rotājumu kolekciju, kas paaudžu paaudzēs paliks kā mantojums vai arī rotas darināt pašiem. Šajā ziņā idejas var smelties, piemēram, pie mākslas studentiem.

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studente Anete rosina kā Ziemassvētku eglīšu dekorus izmantot popkornu, arī matu ruļļus, bet LMA students Arvis mudina likt lietā pagali. "Kaut vai var paņemt to pašu pagali, ko metīs kamīnā, sazāģēt ripiņās, izurbt caurumiņus un pakarināt eglītē, iededzināt latviju rakstus," pamāca Arvis.

Vēl, pēc mākslinieces Anetes domām, kā eglīšu rotājumus "ļoti mīļi" būtu izmantot pašdarinātus cimdus vai arī darināt rotājumus no džempera, ko vairs neizmanto.

"Nepieciešams ir džemperis, kuru nevilksiet, ļoti laba apakšmala, kuru var izmantot kā cimda augšdaļu, vienkārši uzzīmējot kontūru, izgriežot un apstrādājot sānus, jūs piecās minūtēs iegūsiet pašdarinātus cimdus, kurus var izdekorēt," klāsta Anete.

Pēc mākslinieces teiktā, svētkos jārotājas ne tikai meitenēm, bet arī puišiem. "Meitenēm jau vismaz no vasaras vidus ir skaidrs, kā izskatīties Ziemassvētkos. Foršas lietas ir puišiem – nebaidīties rotāties. Jaunākais trends, ka ir šajos Ziemassvētkos – pašiem būt kā eglītei," mudina māksliniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti