Revidents

Kā ģērbties, lai nenosaltu? Noderīgi padomi siltākai ziemai

Revidents

Uzlīmē un silti visam ķermenim: Stiliste Dubska atrāda savus brīnumplāksterīšus

Ziemas peldēm - "jā" vai "nē"? Skaidro imunoloģe

Ziemas peldēm – «jā» vai «nē»? Skaidro imunoloģe

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Latvijā arvien lielāku popularitāti iegūst tā sauktās ziemas peldes, taču tās nav piemērotas visiem, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Revidents” skaidroja “Veselības centra 4” un “Capital Clinic Riga” imunoloģe un dermatoloģe Tatjana Ļiņova.

Tatjana Ļiņova uzsvēra nepieciešamību izvērtēt savu veselības stāvokli: “Pirmkārt, ziemas peldes ir piemērotas veseliem cilvēkiem, un viss ir jādara pakāpeniski. Es neteiktu, ka šo aktivitāti ieteiktu visiem.”

Ārste skaidroja, ka gadījumā, ja cilvēkam ir hronisks stress vai kāda papildu saslimšana, piemēram, cukura diabēts vai muguras kaites, tad ziemas peldes var šīs slimības pastiprināt vai veicināt citas, piemēram, elpceļu slimības. “Par to daudz nerunā,” viņa piebilda. 

Jaunais “Revidents”

Latvijas Televīzijas (LTV) jaunajā sezonā raidījums “Pārtikas revidents” maina nosaukumu un pievēršas plašākam tematu lokam.

Turpmāk pirmdienās plkst.18.55 LTV pirmajā kanālā būs skatāms jauns raidījumu cikls “Revidents”, kas katru nedēļu revidēs un risinās dažādus sadzīviskus, praktiskus un ikdienā noderīgus jautājumus. Raidījumu vadīs LTV žurnāliste Ieva Strazdiņa, kura ne tikai sarunāsies ar raidījumā atainoto nozaru speciālistiem un sabiedrības pārstāvjiem, bet arī ļausies dažādiem eksperimentiem, lai pārliecinātos par to, kā saņemtos padomus pavisam vienkāršā veidā realizēt dzīvē.

Speciāliste skaidroja, ka ziemas peldēm jāgatavojas kā maratonam, proti, viss jādara pakāpeniski: “Pirmkārt, nekad nedariet to viens. Otrkārt, ja plānojat doties aukstuma peldēs, sāciet vasarā pie mūsu Baltijas apstākļiem – sāciet peldēt katru dienu. Parasti to mēdz darīt pakāpeniski, sākot no vasaras un palēnām ieejot rudenī.”

Eksperte arī norādīja, ka ziemas peldēs bieži vien dodas komandas, kuras pieskata speciāli apmācīts cilvēks: “Viņš iemāca elpošanas vingrinājumus, pareizi sagatavo pirms un pēc šīs procedūras.” Tāpat pēc peldes nepieciešams pareizi sasildīties, lai nerastos nevēlami blakus efekti.

Ļiņova piebilda, ka latviešiem tik ļoti iecienītās pirtis varētu būt labāka alternatīva ziemas peldēm: “Mūsu platuma grādos ir ļoti populāras pirtis – pastiprināta sildīšanās un pēc tam kontrasts – aukstuma duša vai pelde.”  Sirds un asinsvadu sistēmai tas būs daudz piemērotāk, taču ar nosacījumu, ka cilvēks ir vesels un ārsts šādu procedūru atzinis par piemērotu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti