Panorāma

Ēdinātāji joprojām cer uz PVN samazinājumu

Panorāma

Negroza sodu "Dienas Biznesam" par slēpto aģitāciju

Paliatīvai aprūpei saziedo 443 000 eiro

«Ziedot.lv» aicina pieteikties, ja nepieciešams atbalsts paliatīvai aprūpei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 4 mēnešiem.

Ne vien īpašo šķidro pārtiku, bet arī paladziņus un pieaugušo autiņbikses, fizioterapeitu mājās, medicīnas transportu un psihologa atbalstu visai ģimenei tagad iespējams segt tiem, kuri vēršas labdarības organizācijā "Ziedot.lv" un lūdz palīdzību paliatīvās aprūpes nodrošināšanā. Labdarības maratons "Dod pieci!" oficiāli noslēdzās 7. janvārī un kopumā tajā saziedoti 443 000 eiro, bet no gada vidus vismaz specializēto pārtiku beidzot sola apmaksāt valsts.

Jaunās māmiņas Lindas stāsts labdarības maratona laikā uzrunāja daudzus. Pēc plānota ķeizargrieziena un krampju lēkmēm Lindas sirds apstājās. Pēc ilgstoša laika reanimācijā, tagad viņa ir komā, elpo pa caurulīti un viņu baro pa caurulīti. Ralfiņu audzina tētis un vecvecāki. Linda ir pansionātā un no ziedotās naudas palīdzēts ne vien viņai, bet visai ģimenei.

"Lindai ir palīdzēts ar higiēnas līdzekļiem par 400 eiro un svētku laikā - arī enterālo pārtiku, jo aprūpes centrā nebija. Un nākamais solis ir tētim un bērniņam psiholoģisko atbalstu sniegt," stāsta labdarības organizācijas “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Labdarības maratons noslēdzās nevis brīdī, kad trīs dīdžeji atstāja stikla studiju Doma laukumā ar lielo ziedojuma čeku rokās, bet Zvaigznes dienā. Kopā tajā saziedoti vairāk nekā 440 tūkstoši eiro.

"Tas parādīja nedziedināmi slimiem, ka viņi nav vienaldzīgi. Kopā saziedoti 443 000, tā ir milzīga summa un gandrīz puse no budžeta, ko Veselības ministrija plāno piešķirt no gada vidus," turpina Dimanta.

Taču paliatīvās aprūpes pacienti nevar gaidīt arī šo pusgadu. Jau no maratona pirmajā dienām ir sniegta dažāda veida palīdzība. 28 pacienti saņem speciālo pārtiku. Tāpat no saziedotās naudas apmaksā fizioterapiju mājās, autiņbiksītes un paladziņus, arī medicīnas transportu. Tuviniekiem pieejams arī psihologa atbalsts.

"Ja jums ir kāds, nekautrējaties, tieši tam ir veltīta šī nauda. Ir īpaša anketa un mēs sazināsimies," aicina Dimanta. 

Veselības ministrija paudusi gatavību no gada vidus šo specializēto pārtiku apmaksāt no valsts budžeta, taču neviens nevar pateikt, cik daudz ir šādu pacientu.

"Rindas uz gultām ir garas, rinda nav reģistrēta. Arī mums ir tā, ka piezvana un lūdz palīdzību. Bet tad atzvana, ka cilvēks nomiris. Ja e-veselībā būtu dati, kurš ir novirzīts paliatīvai aprūpei, tad tikai mēs zinātu, cik daudz ir šādu cilvēku," skaidro "Ziedot.lv" vadītāja.

"Ziedot.lv" aicina nekautrēties, zvanīt un rakstīt, ja nepieciešams atbalsts smagi slimam tuviniekam. Iespējas palīdzēt ir pietiekami plašas, taču uzzināt par cilvēku, kam palīdzība nepieciešama, var tikai tad, ja kāds par viņu pastāsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti