VI: Atļauts peldēties 51 oficiālajā peldvietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Pēc augusta sākumā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm Veselības inspekcija (VI) informē, ka peldūdens kvalitāte atbilst prasībām un šomēnes peldēties ir atļauts Rīga 51 Latvijas oficiālajā peldvietā.

„Analīzes rāda, ka mikrobioloģiskais piesārņojums nav oficiālajās peldvietās, nevienā no 51, visur peldēties atļauts. Zilaļģu savairošanās gan ir Unguru ezerā, arī Auciema ezerā. Iedzīvotāji ziņo, ka aļģes, iespējams, ir Daugavā peldvietās Salaspils novadā, bet tās ir neoficiālas peldvietas. Zilaļģes parasti savairojas stāvošos ūdeņos, arī lielāku upju mierīgākos līcīšos. Laiks pieturas karsts, vasaras otrajā pusē šāda parādība nereti novērojama, ar to arī šobrīd saskaramies,” skaidro Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vecākais speciālists Normunds Kadiķis.

VI aicina iedzīvotājus īpaši izvērtēt peldvietas izvēli un tās ūdens kvalitāti, ja netiek izmantotas oficiālās peldvietas. Pirms peldēšanās jānovērtē, vai tuvumā neatrodas objekti, kas var ietekmēt peldūdens kvalitāti, tostarp celtniecības objekti, notekūdens caurules, kanalizācijas akas, ganības, kā arī intensīvi apsaimniekotas vai apdzīvotas vietas un rūpnīcas.

Tāpat pirms peldēšanās izvēlētajā ūdenstilpē īpaša uzmanība ir jāpievērš netipiskai ūdens krāsai un smaržai, virsmas aktīvajām vielām, atkritumiem ūdenī, kā arī zilaļģu masveida izplatībai.

VI aicina, ka gadījumā, ja tiek novērotas minētās pazīmes, iedzīvotāji tiek aicināti šādā ūdenī nepeldēties un īpaši parūpēties, lai tajā nepeldas bērni. Tāpat nedrīkst pieļaut, ka mājdzīvnieki dzer ūdeni, kurā masveidā savairojušās zilaļģes, jo dzīvnieki ar ūdenī esošajiem toksīniem var saindēties un pat iet bojā.

Ar peldūdens monitoringa rezultātiem gan oficiālajās peldvietās, gan peldvietās, kuru pārbaudes nodrošina pašvaldības, iespējams iepazīties arī VI mājaslapā "www.vi.gov.lv".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti