Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca: Siltās vasaras dienās pacientu ir vairāk nekā slidenā laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Iestājoties siltajam vasaras laikam, traumu skaits ir ievērojami pieaudzis, norādīja Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) ārsti. Šobrīd pacientu skaits dienā ir lielāks nekā slidenajā laikā ziemā.

Pacientu plūsma TOS ir ievērojami pieaugusi, un ārsti aicina sabiedrību būt apdomīgākiem un atbildīgāk izturēties pret savu veselību, iesaistoties dažādās sporta un brīvā laika pavadīšanas aktivitātēs.  

Siltajās dienās pacientu skaits dienā pārsniedz 100, kas ir pa 25% vairāk nekā vēsākās dienās.  Liela daļa traumu tiek gūtas alkohola reibumā, rīkojoties pārdroši, neapdomīgi un neskaidri izvērtējot situāciju.

Skaidrojot traumu dažādību, TOS galvenais ārsts Uģis Zariņš norādīja, ka tās ir dažāda veida potīšu kaulu lūzumi, plecu kaula lūzumi un citas traumas.

“Dramatiski ir pieaudzis traumu skaits, kas gūtas, braucot ar elektroskūteriem. Šīs traumas joprojām ir lielā skaitā un šobrīd krietni vairāk nekā pavasarī.

Šādi gūtas traumas parasti ir smagas un ilgstoši ārstējamas, “ skaidroja Zariņš. 

Tāpat traumas tiek gūtas, gan neapdomīgi rīkojoties ar asiem priekšmetiem virtuvē, gan veicot dažādus dārza un saimniecības darbus, gan sportojot nepiemērotos apavos un vidē, piemēram, kailām kājām spēlējot futbolu slapjā zālē.

Ārsti ikgadēji aicina būt īpaši uzmanīgiem peldoties un atgādina, ka nekādā gadījumā nevajag lēkt uz galvas ūdenī, lai cik pārbaudīta vai zināma ir peldvieta. Situācija ūdenstilpnē var būt mainījusies, un nekad nevar paredzēt, kas lēciena vietā atrodas zem ūdens. Uz galvas lecot ūdenī gūtās traumas parasti ir letālas vai to rezultātā iestājas paralīze uz mūžu. Gadā līdz slimnīcām nonāk ap 20 cilvēku ar šādi gūtām traumām, tomēr lielākā daļa no gūtajiem ievainojumiem iet bojā notikuma vietā noslīkstot, jo lauztās sprandas dēļ kļūst paralizēti un nespēj vairs kustēties un iznirt. 

Tuvojoties garajām Jāņu brīvdienām, ārsti prognozēja vēl lielāku pacientu skaitu un aicināja iedzīvotājus atbildīgāk izturēties pret savu drošību, nebūt pārgalvīgiem un būt apdomīgiem, lietojot alkoholu. Katru gadu Līgo svētku brīvdienās vērojams vēl lielāks traumu pieaugums, no tām liela daļa tiek gūtas reibuma stāvoklī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti