Šosezon dzēsti gandrīz 400 hektāru meža ugunsgrēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Karsti vārda tiešā nozīmē šajās dienās klājas arī Latvijas mežiem un jaunaudzēm. Vilciena riteņu šķiltas dzirksteles, nevērīgi nomesti izsmēķi un arī  ļaunprātīga dedzināšana ir iemesls, kādēļ līdz šim dzēsti jau 360 meža ugunsgrēki.

Kopumā šajā sausajā laikā izdedzis mežs un meža zeme gandrīz 400 hektāru platībā. Gandrīz puse no šīs teritorijas ir jaunaudzes, kas meža saimniekiem nozīmē vislielāko zaudējumu, jo ugunī bojā aiziet jau paaugušies koki jeb meža nākotne. Visvairāk deg meži Pierīgā un Daugavpils apkaimē.

Visus meža ugunsgrēkus dzēst dodas Valsts meža dienesta darbinieki. Taču aizvien biežāk viņiem palīdzību sniedz Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta brigādes, jo liesmas izplešas lielās platībās un grūti nodzēšamās vietās.

Sestdien uguns plosījās Teiču dabas rezervātā – atsevišķās vietās uzšaujoties pat līdz priežu galotnēm. Kopumā izdega divdesmit hektāri meža.

Pirmdien ugunsdzēsēji dzēsa purva ugunsgrēku Vidrižos. Arī šajā vietā tehnikai bija ļoti grūti piebraukt un dzēšanas darbi bija sarežģīti.

Valsts meža dienestā atgādina, ka mežos šis ir pats bīstamākais laiks un cilvēkiem ar uguni jābūt ļoti piesardzīgiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti