Šogad Zemes stundā dalību pieteicis rekordliels pašvaldību skaits – 55

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

Jau rīt, 28.martā, visā pasaulē tiks atzīmēta Zemes stunda. Arī Latvijas iedzīvotāji, pašvaldības un uzņēmumi laikā no plkst. 20.30 līdz 21.30 ir aicināti simboliski izslēgt apgaismes objektus, apliecinot savu izpratni par klimata pārmaiņām. Šogad Zemes stundā dalību pieteicis rekordliels pašvaldību skaits - 55 pašvaldības - kurās uz stundu tiks izslēgts kāds no apgaismes objektiem un iedzīvotāji tiks aicināti domāt un rīkoties videi draudzīgi katru dienu.

Rīgā Zemes stundas laikā simboliski gaismas tiks izslēgta Brīvības piemineklim, Vanšu un Dzelzceļa tiltam, Pulvertornim, Mihaila Čehova Krievu drāmas teātra ēkai,  apgaismojums tiks samazināts Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenajai ēkai. Akcijā piedalīsies arī Rīgas Ekonomikas augstskolas izcilā jūgendstila ēka, kura izvēlēta kā Latvijas simbols starptautiskajā Zemes stundas video.

28.martā visi tiek aicināti apmeklēt kādu no daudzajiem Zemes stundas svētku pasākumiem, piedāvājuma klāstā ir gan vakariņas sveču gaismā, gan akustiskās mūzikas koncerti, vides izglītības darbnīcas, Zemes stundai veltītas nakts orientēšanās spēles, nakts skrējieni un daudz citas aktivitātes. Pilns Zemes stundas dalībnieku saraksts un notikumi atrodami www.zemesstunda.lv.

Zemes stundai 2015 veltītie pasākumi Latvijā 28. martā

Rīgā vairākās kafejnīcās un restorānos tiek plānoti koncerti un vakariņas sveču gaismā. Daudzās pašvaldības, valsts un komercsabiedrības tiks izslēgts ēku apgaismojumu. Daugavas krastos būs iespējams vērot Dzelzceļa un Vanšu tiltu, Nacionālās bibliotēkas un Swedbank centrālās ēkas izslēgšanas brīdi plkst. 20:30.

Par tradicionālu pasākumu kļuvusi Zemes stundas svinēšana Kaņepes Kultūras centrā, kur no plkst. 18:00 organizatori aicina pievienoties radošā lukturu veidošanas darbnīcā un Alises Blūmes klavierkoncerta pavadījuma draudzīgā gaisotnē gatavoties brīdim, kad “simtiem miljonu cilvēku apvienosies kopīgā vēstījumā par labāku, tīrāku, sakoptāku un skaistāku planētu”.

Naukšēnos iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu Naukšēnu muižā „ZEMES PUSOTRSTUNDA”.

Baltinavas novadā Zemes stundas laikā notiks „Nakts spēles”. No 20:15 iedzīvotāji aicināt reģistrēt komandas pie Baltinavas kultūras nama.

Elejā Zemes stundas laikā tiek aicināti pulcēties Elejas skvēra parkā, kur pagasta pārvalde sagaidīs ar ugunskuru un akustisko mūziku.

Limbažos Jauniešu dome aicina pulcēties pie Limbažu pilsdrupām, kur jauniešu grupas A’CO mūzikas pavadījumā notiks Zemes stundai veltīts pasākums.

Lielvārdē Jauniešu dome aicina uz Zemes stundas pasākumu Lāčplēša laukumā, kur muzicēs folkloras kopa „Josta” un notiks vides izglītības viktorīna.

Viesītē pie muzeja „Sēlija” paredzēta nakts orientēšanās spēles un vides izglītības darbnīcas. 

Valmierā kafejnīcās un restorānos notiks vakariņas sveču gaismā. Valmieras pilsētas pašvaldība jau no 18:00 aicina iedzīvotājus doties uz Valmieras muzeju, kur iedzīvotājiem būs iespēja ne vien piedalīties Zemes stundas pasākumā, bet arī parakstīt Valmieras pilsētas vides deklarāciju, tā paužot savu individuālo apņemšanos rūpēties par tīru un sakārtotu vidi pilsētā. Valmieras jauniešu dome aicina piedalīties Zemes stundas pasākumā „Aurora Cafe”.

Rundālē jauniešu biedrība INICIO aicina uz Zemes stundas pasākumu Rundāles novada domas jaunajā zālē.

Liepājā Liepājas Universitātes „Ekopadome”, Liepājas dome un „Jauniešu māja” aicina ikvienu īsi pirms plkst. 20:30 pulcēties pie LiepU ēkas, Lielā ielā 14,  līdzi ņemot svecīti un savu velosipēdu. Pasākumā no līdzpaņemtajām svecītēm plānots izveidot akcijas simbolu "60+". Pēc tam, atdarinot simbola kontūru, Liepājas ielās tiks izbraukts īpaši pasākumam izveidots maršruts.

Tērvetē novada Jauniešu Iniciatīva centra jaunieši rīkos Zemes stundu Augstkalnē. Laukumā pie pagasta pārvaldes ikvienu atnākušo sagaidīs ugunskurs, silta tēja, dažādas aktivitātes, latviskas dejas un dziesmas.

Salas novadā Jauniešu dome aicina uz pasākumu „Labvakar Zemes stunda” pie Salas kultūras nama. Plānota nakts orientēšanās, rotaļas bērniem, Birzītes izgaismošana (svecīte pašu apgleznotās burciņās), zaļās tējas baudīšana no lielā katla, dziesmu kaujas pie ugunskura.

Mārupē Jauniešu dome aicina iedzīvotājus atzīmēt Zemes stundu Daugavas ielā 29a. Pasākums sveču gaismā, baudot tēju un spēlējot galda un cita veida spēles.

Dobelē Jauniešu dome aicina svinēt Zemes stundu vēsturiskajā tirgus laukumā ar mūziku, siltu tēju un ugunskuriem. Pasākuma noslēgumā dalībnieki vienosies kopīgā “60+” fotogrāfijā.

Olainē jauniešu dome aicina doties uz Olaines Vēstures un mākslas muzeju, kur notiks Zemes stundas veltīts pasākums.

​​Vārkavā pie domes ēka notiks Zemes stundai veltīts pasākums, kurā apmeklētājus sagaidīs ugunskurs, silta tēja un sarunas par klimata izmaiņām, kā arī muzikāli priekšnesumi.

Cēsīs novada Jauniešu dome rīko konkursu „Kā ļaut zemei stundu atpūsties?” kurā uzvarētājam būs iespēju gaismu izslēgt Cēsu Vienības laukumā. Tāpat tradicionāli mākslas telpā „Mala” notiks Zemes stundai veltīts pasākums, kur organizatori sagaidīs ar ugunskuru, siltu tēju un akustisko mūziku.

Daugmalē multifunkcionālajā centrā ikviens iedzīvotājs aicināts piedalīties radošajās darbnīcās, iepazīties ar Zemes stundas būtību un videi draudzīgu dzīvesveidu, grupas "Mirkļa ceļotāji" pavadībā.

Aknīstē  Zemes stundas laikā būs iespēja izstaigāt Gārsenes pili, kur lukturīšu gaismā būs iespēja klausīties nostāstus par pils "Zilo dāmu".

Jēkabpils pašvaldība aicina iedzīvotāji Zemes stundas laikā aicināti doties uz pasākumu Krustpils pilī.

Pasaules Dabas fonds aicina – ikvienu Zemes stundas svinētāju atzīmēt savu pasākumu starptautiskajā Zemes stundas kartē - https://www.earthhour.org/tracker, kur jau šobrīd Eiropas mērogā Latvija ir starp līderiem Zemes stundas atbalstītāju pulkā.

Sekot „Zemes stundas” jaunumiem var arī sociālajos tīklos http://www.draugiem.lv/zemesstunda un www.facebook.com/zemesstunda, kā arī Pasaules Dabas Fonda mājas lapā www.pdf.lv.

Par Zemes stundu

Zemes stunda ir pasaulē lielākā vides aizsardzībai veltītā akcija, kas ikgadēji notiek marta pēdējās sestdienas vakarā laikā no plkst. 20.30 līdz 21.30 pēc vietējā laika. Līdzīgi kā Jaunā gada sagaidīšana, Zemes stunda tiek organizēta un svinēta ikvienā pasaules daļā, sekojot laika joslu plānojumam. Zemes stunda deviņu gadu laikā ir attīstījusies par globālu kampaņu, kurā ikvienam pasaules iedzīvotājam dota iespēja parādīt savu attieksmi un rīcību vides un dabas ilgtspējas saglabāšanai. Akcijas laikā iedzīvotāji, institūcijas, uzņēmumi, organizācijas, ir aicināti simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tādējādi paužot savu atbalstu vides un klimata pārmaiņu problemātikai un nepieciešamajiem risinājumiem.

Par klimata izmaiņām

Galvenā siltumnīcas efektu radošā gāze ir oglekļa dioksīds (CO2), kas rodas, dedzinot oglekli saturošu kurināmo (ogles, naftu, dabasgāzi) un izvirstot vulkāniem. Tūkstošiem gadu pastāvēja zināms līdzsvars, jo daba spēja absorbēt radušās klimata gāzes, taču tagad situācija ir mainījusies Cilvēku radītā CO2 un citu siltumnīcefekta gāzu (SEG)apjoms pārsniedz Zemes absorbcijas spējas un izraisa siltumnīcas efektu, kas veicina klimata pārmaiņas.

Pasaules Dabas fonds (WWF )ir viena no lielākajām dabas aizsardzības organizācijām pasaulē. Tās mērķis ir dabas aizsardzība, lai saglabātu ģenētisko, sugu un ekosistēmu daudzveidību, nodrošinātu atjaunojamo dabas resursu nenoplicinošu izmantošanu tagad un nākotnē, palīdzētu samazināt piesārņojumu, kā arī dabas resursu un enerģijas izšķērdīgu patēriņu. Ikviens var iesaistīties Pasaules Dabas fonda darbā, kļūstot par atbalstītāju vai brīvprātīgo.

Akcija "Zemes stunda 2015" notiek ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti