Rīta Panorāma

Intervija ar Dzintaru Rasnaču

Rīta Panorāma

"Bāskervilu leģenda" Nacionālajā teātrī

Intervija ar Arni Kaktiņu

Sociologs: Laimīgāk jūtas cilvēki, kas kopj ģimenes attiecības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

„Amigo” laimes indeksa pētījums uzrāda - tam, vai cilvēks jūtas laimīgs, butiska nozīme ir ģimenei un attiecību kopšanai, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” atklāj sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

„Ģimenei – šim savstarpējo attiecību faktoram – ir ļoti liela nozīme tajā, vai cilvēks jūtas laimīgs vai nelaimīgs. Katrā ziņā tie, kam ir ģimenes, attiecības ar citiem ģimenes locekļiem un kas apzināti kultivē un attīsta šīs attiecības, tie nepārprotami jūtas vai vismaz sevi vērtē kā laimīgākus nekā tie, kas attiecības nekultivē,” par pētījumu stāsta Kaktiņš.

Lietas, kas cilvēkus padara laimīgākus, patiesībā ir ļoti vienkāršas: atzinības paušana, atbalsta sniegšana, otra cilvēka iepriecināšana ar labu vārdu, žestu, uzklausīšana, samīļošana. Tie cilvēki, kas šīs lietas dara, sevi ir atzinuši par laimīgākiem.

Lielāka atšķirība ir vērojama starp dažādām cilvēku grupām: līdz 44 gadiem ir laimīgāki nekā vecāka gadagājuma. Iespējams, tas saistīts ar veselības stāvokli, ienākumiem un sociāliem kontaktiem.

Kopumā gan Latvija nav starp laimīgākajām valstīm, bet nelaimīgākajām. Tai pašā laikā šogad un pērn Latvijā ir viens no augstākajiem līmeņiem, kāds mums ir bijis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti