Pseidoziņas apgalvo – vēzis nav slimība; onkoloģe brīdina par melīgu padomu kaitīgumu

Pseidoziņu portāli cilvēkus pievilina ar skaļiem virsrakstiem un dod padomus arī par onkoloģiskām saslimšanām. Portāls abiem.lv ir viens no tiem un publicējis ziņu, ka vēzis patiesībā nav slimība, bet gan vitamīna B17 trūkums. Bet onkoloģe Iveta Kudaba brīdina, ka šādu pseidoekspertu ieteikumi var pat kaitēt veselībai.

“Neticēsiet, bet vēzis, tā nav saslimšana, bet tikai bizness”  - tik skaļš ir virsraksts ir portāla abiem.lv publikācijai, ar kuru cilvēki aktīvi dalījās dalīties “Facebook” tīklā.

Šim rakstam nav autora, tikai atsauce uz kādu krievu portālu uduba.com. Vēzis tiek salīdzināts ar cingu, kura rodas C vitamīna trūkuma dēļ, bet vēzis esot vitamīna B17 deficīts.

“Vēzis ir slimība, onkoloģiska slimība, kas pat nav apšaubāms. Tas nav diskusijas vērts, jo tas ir zināms, tas ir pierādīts,” rakstā teikto atspēko onkoloģe Iveta Kudaba.

Tikmēr uztura speciāliste Ksenija Andrijanova par B17 vitamīnu zina stāstīt vairāk.

“Sāksim ar to, ka tas nav vitamīns, jo tas neietilpst B vitamīnu grupā, kur ir B vitamīni no B1 līdz B12. Bet visu laiku uzpeld brīnumainas ziņas, ka mums ir B13, 14,15 un 17.  Mēs nevaram to saukt par vitamīnu legāli, tas ir nosaukums, kas, acīmredzot, ir izveidots, lai veicinātu potenciālo klientu ticamību šim produktam,” atklāj Andrijanova.

Tikmēr portāls abiem.lv rakstā aicina: “Nepiekrītiet ķīmijterapijai, operācijai vai arī tādu zāļu lietošanai, kurai ir neizsakāmi smagi blakusefekti!”. Portāls vēža ārstēšanai un profilaksei iesaka ēst kviešu asnus vai ik dienu apēst 15 - 20 aprikožu kauliņu, jo tajos ir daudz vitamīna B17. Onkoloģe Kudaba norāda, ka šādam ieteikumam bez pierādījumiem nav vērts ticēt.

“Tagad tie ir aprikožu kauliņi, rīt varbūt tie būs ķiršu kauliņi, es nevaru pateikt. Katrā ziņā no savas pieredzes, mēs balstāmies uz tiem rakstiem, kā tas ir pieņemts medicīnā, tās ir publikācijas, raksti, kas apliecina medicīnu, ārstēšanu un diagnostiku — statistiski ticami. Šeit nekādā gadījumā tas neatbilst nekādām medicīnas pamatnostādnēm,” stāsta Kudaba.

Pacienti ārstei citreiz vaicā par internetā atrastiem brīnumlīdzekļiem. Kudaba skaidro, ka var būt arī tā, ka tie ir nevis vienkārši bezjēdzīgi, bet arī kaitē.

“Ir vairākas lietas, kas varētu kaitēt cilvēkam, iedarbojoties uz organismu. Ne tikai traucēt vēža ārstēšanā, jo, varbūt kombinējot šīs vielas ar tradicionālo medicīnu, ne tikai tiek aizkavēta tā darbība, bet varbūt izraisītas arī patoloģiskas reakcijas, varbūt analīžu izmaiņas. Un tas ir veselības kaitējums. Ko turklāt dara pats cilvēks sev,” atklāj onkoloģe Kudaba.

Tālāko tekstu, ka galvenais vēža rašanās iemesls mūsdienās ir trauku mazgāšanas līdzekļi, kas nonāk organismā, ārste nemaz neuzskata par vajadzīgu atspēkot.

“Tas ir no tās pašas sērijas - atvainojos, ka tik prasti to komentēju -, kā par vēzi kā vitamīnu trūkumu. Tā kā man pat nav tur, ko komentēt. Diez vai man ir kā speciālistei laiks un arī pienākums skatīties šos absolūti nepamatotos rakstus, it kā faktus, it kā - faktus, uzsveru,” saka onkoloģe.

Pseidoziņu portāli tikmēr ieņem eksperta vietu un iesaka nelietot trauku mazgāšanas līdzekļus vai atšķaidīt tos ar etiķi. Un iedrošina sakot: "Tagad jūs nekad vairs nesaslimsiet ar vēzi!"  

Anonīms autors nav eksperts un atbildību par saviem ieteikumiem neuzņemsies.

 

13 komentāri
Uldis Šefers
Katram ir sava taisnība, bet patiesība ir pa vidu. Dr.kundzei ir sava taisnība - tā, kuru viņa ir mācījusies apguvusi un piemērojusi savām uztveres vērtībām. Un to ir grūti izmainīt. Es saprotu, ka mēs visi esam kādas sistēmas kalpi. Bet ir citas taisnības, un tās nevis jānoliedz, bet jāizprot mācoties uztverot cita veida informāciju. Ja neizproti, izzini, bet nesauc tos par māņiem, muļķībām. Zināsi vairāk, būsi kompetentāks, profesionālāks, nevis šauru specifiku akls piekritējs. Āzijā ir med. institūti, kur māca ārstus ar austrum-medicīnas zināšanām, kuri pārzina arī mūsdienu medicīnu. Bet šeit ārsti ir gudri un neaizskarami ar savu specifiski šauro profilu. Kādu laiku atpakaļ jautāju onkologiem, kāpēc jūs tikai aiciniet cilvēkus uz skriningiem, pārbaudēm, bet neaiciniet uz profilaktiskiem pasākumiem. Atbilde - kāda profilaktika, ja nezinām no kā vēzis rodas. Tad Dr.kundzei jautājums, kā viņa zina, ka vēzis nav metaboliska saslimšana? Iesaku palasīt vairāk info par šo tēmu ....
blondīne
Nu protams , ka vēzis nav diagnoze , vai nu citādi cilvēki baltos halātos lūgtu pienākt pēc gada , ja protams tik ilgi nodzīvosi....
Pseidovezis
Vezis ir ECHO vīrusa trúkums organismā!!!!
ķipa ar diagnozi
Vēzis ir saistīts ar monopolizētu bezkontroles mutantiskas produkcijas uzspiešanu sabiedrībai. Pasterizētā, un visādi citādi pārstrādātā pārtika rada sēnīšu rašanos un tā saucamais vēzis ir šo sēnīšu baktērijas, kas vairojas skābā rūgstošā vidē, kādu mēs panākam ar nedzīvu sacukurotu un sasālītu pārtiku. Ēdiet svaigi, dzeriet daudz tīra ūdens un uzturieties svaigā gaisā aktīvā režīmā! Onkologiem gribu novēlēt vairāk patiešām pievērsties dabas medicīnai un atiet no uzspiestās sintētiskās farmakoloģijas- esiet taču cilvēcīgi un beidziet pielietot fašistiskus eksperimentus pret cilvēci. Kur ir palikusi ārsta ētika!?
.
Tas ko Jūs rakstāt par dabisku ēšanu un kustēšanos noteikti ir labi. Bet veselam cilcēkam, profilaksei. Kad jau attīstījies vēzis tad gan jāiet pie ārsta un jālieto modernā ķīmija. Lai pēc iespējas vairāk cilvēkiem izdodas ar pareizu dzīvesveidu saglabāt veselību un ar vēzi nekad nesaskarties!
Olita Niedrite
Viss raksts sastāvošs no atzīšanās, ka nav ne jausmas kā izārstēt vēzi.To, ka apstarotie un ķimizētie slimnieki pēc tam ilgi nedzīvo, jau visi pamanījuši. Taču es zinu cilvēkus, kuri ārstējot vēzi ar svaigēšanu, tīru gaisu ( arī no elektroierīču izstarojuma) dzīvo daudz ilgāk, pat pilnīgi izdziedinās.
.
Neredzēju rakstā nevienā vietā ka būtu teikts ka nav ne jausmas kā ārstēt vēzi. Kur Jūs to saskatījāt? Man tuvu paziņu lokā ir divi cilvēki kas pēc vēža apkarošanas ar ''ķimizēšanos'' kvalitatīvi dzīvo jau 15+ gadus.
Olitai Niedrītei
Nevjag vispārināt! Man vēzi diagnosticēja pirms 13 gadiem, un uzsāka ķīmijterapiju. Medikamentus regulāri lietoju joprojām, kas manu ikdienu nekādi neiespaido. Nu, man jau ilgus gadus ir remisija, es intensīvi strādāju, sportoju un mirt netaisos.
Kŗemilek
Diemžēl jebkurā sabiedrībā ir zināms lētticīgo procents, kuru visādi brīnumdakteri un citi vēdiskie konsultanti mēģina slaukt. Kamēr valsts to ignorēs un nenoteiks striktas sankcijas, šie parazīti dzīvos zaļi.
ahlamons
vislabāk krupja izvilkums spirtā vai 70 grādu samagonā.
Patentētā franču ārsta
de Giljotīna metode labāka, līdz ne tikai pret vēzi, bet arī pret caureju, zobu sāpēm, grūtniecību un dzīvi.
Dace
Un tas ka Rigivir ir pārbaudītas zāles un der visam šī pseidozina jūs neuztrauc!
patiesíba
melot nav labi. Rigvir tiek párbaudíts jau vairák ká 40 gadus un neviens, nekad nav teicis vai mé'ginájis ar to árstét visu, pat ne daudzas slimības, tikai melanomu un vēl īpašos gadījumos citus (dažus) vēža veidus.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti