Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (ZZS)

Anatolija Danilāna ieteikumi veselīgam pavasarim

Profesors Danilāns pavasarī iesaka nepārspīlēt ar vitamīniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pavasaris ir brīdis, kad cilvēki pēc garā ziemas perioda jūtas nogurdināti. Vitamīnu trūkumu dēļ daļai ir pasliktinājusies imunitāte. Taču gastroenterologs, profesors Anatolijs Danilāns neiesaka pārspīlēt ar vitamīnu kursu lietošana, tā vietā labāk jāizvēlas sabalansētais uzturs.

Danilāns skaidro, ka daļēji tā ir taisnība, ka Latvijā cilvēku organisms pēc saules trūkuma ziemā ir novājināts. Profesors gan neiesaka šajā brīdī ķerties klāt dažādus vitamīnu lietošanai.

“Ir pat pētījumi, kuri parāda, ka cilvēki ātrāk nomirst, ja pavasaros vitamīnu kursus ņem, antioksidantu kursus. Izrādās, antioksidanti vitamīns A un C, kas aptiekās ir, mūžu saīsina,” saka Anatolijs Danilāns.

Tā vietā profesors iesaka ikdienā lietot sabalansētu uzturu, kurā iekļauti augļi un dārzeņi.

“Ļoti labi ir dažādus salātus, kāļus grauzt, burkānus. Īpaši labi ir grauzt, jo tad rodas siekalas. Zinātnieki atklājuši, ka siekalas ļoti labi dziedē dažādus atviļņus. Ir daudzi cilvēki ar atviļņiem, nepatīkamu dedzināšanu pakrūtē. Viens no labākajiem ārstējamiem līdzekļiem ir siekalas,” stāsta Danilāns.

Nākamā lieta, ko svarīgi ievērot – nevajag sēdēt mājās.

 “Tagad, jā, parādās saulīte. Lūdzu, saulītē ir jāiet,” saka Danilāns. Tas ļaus organismam uzņemt nepieciešamo D vitamīnu.

“Un nevajag sevi ar dažādām ziedēm smērēt. Nevajag būt pārmērīgi ilgi tajā saulē. Jā, paliec brūns dzīvodams saulītē ar dažādām ziedēm, bet D vitamīns nerodas,” norāda Danilāns.

Arī kustēšanās ir obligāta ikdienas nodarbe, lai sevi noturētu pie labas veselības. Vienalga vai tā ir staigāšana ar suni, nūjošana vai skriešana.

Profesors arī iesaka vairāk smaidīt, jokot, mazāk strīdēties un nedzīvot ar pārliecību, ka valstī viss ir slikti.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti