Nolietotu elektroiekārtu vākšanas konkursam «Tīrai Latvijai!» pieteikušās 120 skolas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Konkursā “Tīrai Latvijai!” iesaistījušās 120 izglītības iestādes, kuras vāks elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumus (EEIA), informēja “Zaļā josta”. Dalībnieku pieteikšanās konkursam turpināsies līdz 2015.gada 31.martam.

Akcijas mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par elektroiekārtu atkritumu kaitīgo ietekmi uz vidi un apvienot spēkus, lai mazinātu vides piesārņojumu ar bīstamiem atkritumiem.

Lai pieteiktos elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu vākšanas konkursam “Tīrai Latvijai!”, izglītības iestādēm nepieciešams reģistrēties konkursa elektroniskajā pieteikuma formā. Konkursā aicinātas iesaistīties Latvijas pirmsskolas, vispārējās, profesionālās, interešu un augstākās izglītības iestādes.

Trīs godalgoto vietu ieguvēji saņems dāvanas no konkursa atbalstītājiem - Ventspils Jaunrades nama planetārija, Kurzemes Democentra, Ventspils Piedzīvojumu parka, SIA “Skrīveru Saldumi” un SIA “Pūres “Šokolādes muzejs””. Piedaloties konkursā, ikviens dalībnieks krāj bonusa punktus, kurus konkursa noslēgumā varēs apmainīt pret vērtīgām balvām visai mācību iestādei.

Izsludināts arī fotokonkurss “Mans briesmīgākais elektro atradums mežā”, kas tapis sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” (LVM) un "Mammadaba". Darbi jāiesūta elektroniski līdz 2015.gada 20.aprīlim, pavadvēstulē norādot datus par fotogrāfijas autoruun īsu bildē redzamā attēla aprakstu, ieskaitot tā atrašanās vietu un uzņemšanas datumu. Fotokonkursā var piedalīties ikviens audzēknis, kura mācību iestāde ir pieteikusi dalību EEIA vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”. Fotokonkursa uzvarētāji tiks paziņoti 2015.gada 8.maijā un maija beigās noslēguma pasākumā saņems pārsteiguma balvas no LVM.

Elektroiekārtu atkritumu vākšanas konkurss Latvijas mērogā tiek rīkots pirmo reizi, tādēļ konkursa kopējos rezultātus un vides ieguvumu ir grūti prognozēt. Paralēli elektroiekārtu vākšanai, “Zaļā josta” organizē makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas kampaņas skolās, ik gadu iesaistot simtiem izglītības iestāžu praktiskā otrreizējo izejvielu vākšanā, nodrošinot to pārstrādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti