Mednieks ražo uztura bagātinātāju – bebru dziedzeru tinktūru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

 

Preiļu novada Aizkalnē kāds gados jauns mednieks tautas medicīnā zināmas zāles – bebru dziedzeru uzlējumu – pārvērtis uztura bagātinātājā. Tinktūra tiek ražota, par pamatu ņemot kāda dziednieka recepti, un šobrīd tas ir vienīgais šāda veida produkts, kas licencēts Latvijā. Bet uzņēmuma pārstāvji īpašajai tinktūrai potenciālo noieta tirgu saredz ne vien tepat vietējā mērogā, bet arī Krievijā.

"Tinktūras ideja nāk no kādas dziednieces, kas man kā medniekam savulaik palūdza uztaisīt bebru dziedzeru uzlējumu smagu slimību ārstēšanai," ceļu līdz jaunajam produktam tinktūrai ar nosaukumu "Fonto de forto" jeb "Dabas spēks" atklāj tā idejas autors, mednieks un uzņēmuma "Be un Be" runasvīrs Juris Želvis. "Uzlējuma pamatbāze ir bebru dziedzeri, un klāt arī bērzu un priežu pumpuri, bet faktiski tas ir uztura bagātinātājs."

Juris savu prasmi uzlējumu gatavošanā sācis attīstīt kopš 2008. gada, savulaik no dziednieka iegūto recepti pilnveidojot, līdz beidzot

šogad tinktūra tika reģistrēta Pārtikas un veterinārā dienesta uztura bagātinātāju reģistrā. Šobrīd tā esot vienīgā licencētā šāda veida prece Latvijā, kas jau pieejama vairākās tirdzniecības vietās, tostarp arī galvaspilsētā.

Kā skaidro Juris Želvis, viņa radītā tinktūra galvenokārt paredzēta imunitātes stiprināšanai un novājināta organisma atjaunošanai: "Bebra dziedzeru uzlējums ir ļoti vajadzīgs cilvēka organismam, it īpaši cilvēkam, kas ir aktīvā dzīves ritmā un kam ir aktīvs darba veids."

Visas tinktūrai nepieciešamās izejvielas ir vietējās – bebru dziedzeri, bērzu un priežu pumpuri, arī uztura bagātinātāja pamatbāzē nepieciešamā spirta iegūšanai tiek izmantoti vietējie graudi. Šobrīd tinktūras ražošana ir visai darbietilpīga, jo galvenokārt balstīta uz roku darbu, tomēr Juris Želvis produktam saredz plašas perspektīvas, lai arī sākumā, iespējams, būšot jālauž daža laba patērētāja stereotipiskā attieksme.

Par Preiļu novadā dzīvojošā Jura Želves radīto uztura bagātinātāju uz bebru dziedzeru uzlējuma bāzes interesi izrādījuši arī farmācijas jomas pārstāvji no austrumu kaimiņvalsts Krievijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti