Matu krāsošana var ietekmēt visu cilvēka ķermeni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Mūsdienās matu krāsošana ir modes lieta. Liela daļa sieviešu izvēlās mainīt savu matu krāsu, taču matu krāsa nebojā tikai galvas ādu, bet atstāj ietekmi uz visu cilvēka ķermeni. Tāpēc aizvien biežāk dāmas atgriežas pie dabīgām krāsām un kosmētikas.

Ikvienai sievietei mūsdienās ir iespēja pārtapt no blondīnes par rudmati, no brunetes par blondīni, vai arī izveidot savos matos visdažādāko krāsu saspēli. Taču matu krāsas sastāvs var būt pat tāds, ka dažiem cilvēkiem rodas alerģijas no matu krāsošanas.

Liela daļa sabiedrības, iespējams, nemaz nezina, ka ar matu krāsošanu nodara ne vien kaitējumu matiem un galvas ādai, bet arī visam ķermenim un veselībai.

"Nenodara kaitējumu tikai matiem, matu krāsa aiziet pa visu ķermeni un sliktās vielas, kas ir tajā, aiziet cirkulācijā pa organismu. Sākot ar ķermeni, tāpat kā mēs attīrāmies iekšēji, mums ir jādraudzējas arī ar matiem un visu pārējo," raidījumam "Vides fakti" stāsta "Ekostudija" vadītāja Ilze Žukovska.

Sastaptie garāmgājēji ir informēti un uzskata, ka matu krāsas sastāvā nekas labs nav, visas ir ķīmiskas vielas.

Izrādās, ka matu krāsu ilgtermiņa ietekme var radīt pat, piemēram, krūts vēzi, reimatisko artrītu, limfātisko leikēmiju un citas slimības.

"Tā ir reakcija, sajaucot kopā divas lietas - krāsa ar oksidantu savā starpā reaģē un mati nokrāsojas. Galvas āda var palikt sarkana, dedzinoša, niezoša un ļoti sāpīga. Ļoti daudziem cilvēkiem āda vienkārši reaģē uz ķīmiju - tā ir tāda niezīga un kodelīga, bet cilvēki tāpat sēž un cieš, jo zina, kādu rezultātu grib un pacieš," stāsta Birutas Mageles Starptautiskās stilistu skolas pasniedzēja Laine Kublinska.

Vienas no pamanāmākajām un spilgtāko matu krāsu īpašnieces ir Saeimas deputātes Solvita Āboltiņa ("Vienotība") un Janīna Kursīte ("Nacionālā apvienība"). Abas deputātes uzticas frizieru darbam un lielu uzmanību nepievērš tam, kādas sekas matu krāsošana var atstāt. Galvenais, lai labi izskatās un pašas apmierinātas.

"Es izvēlos profesionāļus, dzīvē ir jāpaļaujas uz profesionāļiem, un es uzskatu, ka mana friziere ir profesionāle, viņa piemeklē  krāsas gan no vizuālā, gan arī no tā, kā tas atstāj iespaidu uz dabu un uz matiem," saka Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa.

"Frizūra ir jau septiņus gadus, vienkārši nejauši radusies un tāpēc man patīk. Citi saka, ka man piestāvot, un krāsoju frizētavā," stāsta Saeimas deputāte Janīna Kursīte.

Bez Saeimas deputātēm ir vēl kāda meitene, kura savu atpazīstamību guva, ne vien iekļūstot Eirovīzijas dziesmu konkursa "Supernova" finālā, bet arī savu koši zilo matu dēļ. Marija atzīst, ka savulaik ir eksperimentējusi ar dažādām krāsām un viņas mati ir bijuši, sarkani, blondi, violeti un pat zaļi, bet par krāsu kaitīgo ietekmi pagaidām vēl nedomā.

"Šobrīd laikam nezinu, kaut kā nesatrauc, bet krāsa, ar kuru es krāsoju zilus matus, cik es zinu, nav ar amonjaku. Tā ir uz ūdens bāzes un ir noturīga, protams, to vajag ik pa laikam biežāk atjaunināt, bet, manuprāt, tā tik daudz nebojā matus," stāsta dziesmu konkursa „Supernova 2015” fināliste Marija.

Speciālisti norāda, ka pēdējā laikā aizvien vairāk cilvēki sūdzas par niezošām galvas ādām, dedzinošām sajūtām un citām problēmām, bet vairums gadījumu veidojas tāpēc, ka paši tam pievēršam, iespējams, pārāk mazu uzmanību.

"Ķīmiskās vielas bojā matus, kairina arī galvas ādu, bet, ja mēs pareizi veicam matu krāsošanu, tad, attiecīgi ievērojot visu noteikto laiku, kāds krāsai ir jāiztur, nekādu kaitējumu tā mūsu galvas ādai nenodarīs," stāsta dermatoveneroloģe Lauma Valeine.

Senos laikos sievietes lietoja dabiskus matu krāsošanas līdzekļus – hennu, kumelīti, valriekstu, kā rezultātā ieguva dažādus matu toņus. Mūsdienās cilvēki atgriežas pie dabiskām matu krāsām. "Mūsdienās tā ir kā tendence, ka cilvēki aizvien vairāk sāk interesēties par eko, par eko krāsām, kur var nopirkt, kāpēc ir jākrāso. Cilvēks grib pareizāk dzīvot, atteikties no ķīmijas, no tā, kas ir kaitīgs. Zīmītes uz paciņām rāda, ka tas ir eko, tas ir 100% nekaitīgs," stāsta "Ekostudija" vadītāja Ilze Žukovska.

"Esmu friziere un man pašai bija problēmas, krāsojot ar ķīmiskajām krāsām un parastajiem šampūniem. Bija diezgan daudz blaugznas, niezoša galva, bieži kasīju galvu, bet, pārejot uz eko kosmētiku un eko dabīgajām krāsām,  problēma pazuda," stāsta friziere Inese Grīviņa.

Neskatoties uz to, ka aizvien atpazīstamākas kļūst dabiskās matu krāsas, tomēr liela daļa cilvēku tāpat izvēlas ķīmiskās krāsas.

Mūsdienās reti gadās redzēt sievieti, kura būtu apmierināta ar savu dabisko matu krāsu. Bet der atcerēties, ka neatkarīgi no tā, vai matus krāsojam mājās pie spoguļa vai salonā pie friziera, tas nemazina krāsas kaitīgo ietekmi, tāpēc pirms krāsošanas vajadzētu padomāt par krāsām un to, vai vispār tas ir vajadzīgs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti