Līgatnē no makulatūras saražotas 977 tonnas otrreiz pārstrādāta papīra

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Noslēdzies makulatūras un bateriju vākšanas konkurss. ar kura rezultātiem ir apmierināti gan tā rīkotāji, gan iesaistītie izņēmumi gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), pēc preses konferences informē zalajosta.lv

Lai veicinātu dalītu atkritumu vākšanu pārstrādei un sekmētu pārstrādes jaudas, “Zaļā josta” ik gadu apvieno Latvijas izglītības iestādes izlietoto bateriju un makulatūras vākšanas konkursos.

Uzņēmums "Zaļā josta" makulatūras un bateriju vākšanas konkursā šogad pulcējis 373 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 1270,3 tonnas makulatūras. Šis ir lielākais dalībnieku, kā arī savāktā papīra daudzums, kādu jebkad ir izdevies savākt konkursa pastāvēšanas laikā.

No šīs makulatūras Papīrfabrika "Līgatne" saražoja 977 tonnas pārstrādāta papīra, tādejādi nodrošinot papīrfabriku ar izejmateriālu apmēram pusotru mēnesi.

"Izlietoto bateriju vākšanas konkursā 2013./2014. mācību gadā izdevies savākt rekordlielu videi kaitīgo preču atkritumu apjomu, jo skolēni no 241 izglītības iestādes pārstrādei nogādāja 24 tonnas izlietotu bateriju," 21.maijā notikušajā preses konferencē informēja biedrības "Latvijas Zaļā josta" projektu direktore Ilze Liepa.

VARAM valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola norādīja, ka ministrija augstu vērtē apsaimniekošanas uzņēmumu darbu un ieguldījumu sabiedrības vides izglītošanā, un, ka nākotnē ir paredzēts atvēlēt budžetu līdzīgu vides izglītības projektu atbalstīšanai.

"Ik gadu Latvijā tiek ievestas apmēram 450 līdz 550 tonnas bateriju, taču pārstrādei nonāk vien piektā daļa no tām," norādīja AS "BAO" mārketinga direktors Mareks Sokolovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti