Rīta Panorāma

Latvijas Radio kora "Jubilejas portrets"

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ingu Ermansoni

Telefonintervija ar Agniju Jansoni

Latvijas skauti un gaidas 25 gadu jubilejā gatavi uzņemties vadību un atbildību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 5 mēnešiem.

25 gadu laikā Latvijas Skautu un gaidu centrālajā organizācijā (LSGCO) darbojušies tūkstošiem jauniešu, Latvijas Televīzijai pavēstīja Latvijas gaidu priekšniece Agnija Jansone. Par godu jubilejai skauti un gaidas sestdien, 28.novembrī, sanāks svinīgā konferencē, kurā skauti un gaidas atskatīsies uz padarīto, izvērtēs organizācijas devumu sabiedrībai un izvirzīs nākotnes plānus. 

Ceturtdaļgadsimta laikā par atbildīgu un aktīvu Latvijas un pasaules pilsoņu paaudzi kļuvuši tūkstošiem jauniešu. Latvijas skauti un gaidas ir gatavi uzņemties atbildību un vadību dažādos procesos, lai ikdienā veiktu vismaz vienu labo darbu. Tieši šādi jaunieši valstij ir nepieciešami, norāda gaidu priekšniece Agnija Jansone. 

LSGCO konferencē piedalīsies uzņēmējs Artūrs Mednis, diplomāte Elīze Ēlerte, vecmāte Linda Krustiņa, pedagogs Jānis Iklāvs un citi bijušie skauti un gaidas, kas stāstīs par skautisma un gaidisma devumu personīgajā un profesionālajā attīstībā.

Tuvāko gadu plāni saistīti arī ar Latvijas simtgadi, kam par godu plānots atklāt īpašu taku, kuras veidošanā varētu iesaistīties vairāk nekā 800 aktīvo skautu un gaidu.

Svinībās dalību apstiprinājis Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un citas amatpersonas. Pasākums kopā pulcinās skautus un gaidas no visas Latvijas – organizācijas esošos un bijušos biedrus, sadarbības partnerus un atbalstītājus.

Organizācija tika dibināta 1990.gada 24.novembrī, atjaunojot skautu un gaidu kustību Latvijā, kas bija aktīvi darbojusies Latvijā kopš 1917.gada. Tādējādi skautisms un gaidisms uzskatāms par vecāko jauniešu kustību Latvijas vēsturē. Pasaulē šī kustība aizsākās vēl 10 gadus agrāk un darbojas no 1907.gada. 

Padomju režīmā tā bija aizliegta, latviešu skautisms un gaidisms turpinājās bēgļu nometnēs Vācijā, vēlāk trimdā ASV, Kanādā un Austrālijā. Pateicoties sabiedriskajiem aktīvistiem, pirmskara laika skautiem un gaidām un trimdas latviešiem, organizāciju atjaunoja līdz ar pirmajām atmodas vēsmām. Tā ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustība, kas papildina skolu un ģimeni. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pašpaļāvību, vajadzību izzināt, atklāt un gribu mācīties. Latvijas organizācija ir dalībniece pasaules skautu un gaidu organizācijās "WOSM" un "WAGGGS".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti