Kampaņa pret pasīvo smēķēšanu aicina izmantot speciālas uzlīmes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Uzsākta kampaņa pret pasīvo smēķēšanu "Izvairies no smēķētāja!" un tās laikā iedzīvotāji aicināti lietot uzlīmes„Uzmanību – bērns! Nesmēķē tuvāk par 10 metriem!”, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Slimību profilakses nodaļas vadītāja Solvita Kļaviņa-Makrecka. Savukārt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) bērnu pulmonoloģe Renāte Snipe norādīja, ka smēķētājs automašīnā rada gāzes kameras efektu, kas tur saglabājas pat nedēļu.

Veselības ministrijas (VM) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) 7.septembrī sāk kampaņu pret pasīvo smēķēšanu “Izvairies no smēķētāja!”, kas tiek īstenota, lai aicinātu gan vecākus, gan visu sabiedrību kopumā pasargāt bērnus no pasīvās smēķēšanas un saskares ar cigarešu dūmiem, kas būtiski ietekmē bērnu veselību, vēsta SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Latvijas likumdošana aizsargā bērnus pret pasīvo smēķēšanu – Bērnu tiesību aizsardzības likumā bērnu pakļaušana kaitīgu faktoru, tostarp cigarešu dūmu iedarbībai tiek uzskatīta par fizisku vardarbību, savukārt likums “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu” paredz, ka nedrīkst smēķēt citu personu klātbūtnē, ja kādam no apkārtējiem pret to ir iebildumi.

Tomēr ne vienmēr var izmainīt smēķētāju paradumus un apzinīgumu pret apkārtējiem, bet var ietekmēt savu un bērnu atrašanās vietu gan telpā, gan vidē un nekļūt par pasīviem smēķētājiem. Ikvienam vajadzētu uzņemties atbildību par savu un bērnu veselību – izvairīties no smēķētājiem, lūgt pārtraukt smēķēšanu mājās vai bērna tuvumā uz ielas, mudināt radus un draugus atmest smēķēšanu, kā arī pašiem nesmēķēt.

Ja smēķētājs apdraud bērna veselību, tad tajā brīdī izbeidzas pieaugušā tiesības, uzsver atkarību terapeits Māris Ķirsons. Viņš novērojis pumpainus padsmitgadniekus, kuri smēķējot tēlo pieaugušos, jo ir pārpratuši sabiedrības normas. Viņaprāt, smēķēšana un alkohola lietošana nav labākās pazīmes, kā jauniešiem demonstrēt tuvošanos vecumam, kurā pieaugušajiem jāatbild par savu rīcību.

Uzsākot kampaņu pret pasīvo smēķēšanu "Izvairies no smēķētāja!", iedzīvotāji aicināti mammam.lv birojā (Brīvības iela 40-16, Rīga) un maminuklubs.lv birojā (Vīlandes iela 1-9, Rīga) saņemt speciālas uzlīmes „Uzmanību – bērns! Nesmēķē tuvāk par 10 metriem!”, lai paustu savu attieksmi pret smēķēšanu un šo uzlīmi piestiprināt pie bērna ratiņiem, mugursomas vai citām mantām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti