Dienas ziņas

Pierobežā priecājas par eiro ieviešanu Lietuvā

Dienas ziņas

Labdarības pasākums – tradīcija Līvānos

Iedzīvotāji uzlabo vidi ap sevi

Iesaistoties projektā «Darīsim paši!», iedzīvotāji uzlabo vidi ap sevi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

"Priecē, ka cilvēkiem ir izdoma," tā par Kuldīgas novada iedzīvotāju šogad īstenotajiem projektiem saka konkursa "Darīsim paši!” organizatori. No labiekārtotiem daudzdzīvokļu namu pagalmiem līdz pat tautiskam apģērbam – tik plašs ir padarīto darbu spektrs.

Reizi nedēļā cilvēki tiek aicināti uz Virtuves studiju, kas izveidota vēsturiskajā Virspilskunga namā Kuldīgas vecpilsētā, kur šobrīd saimnieko Kurzemes kultūras mantojuma centrs Kūrava. Studijas iekārtošanā lieti noderējuši projektā "Darīsim paši" piesaistītie līdzekļi.

"Tās tēmas, ko mēs gribam šeit aktualizēt, ir tradicionālais uzturs, veselīgs uzturs, gatavošana kopā, gatavošana mājās," stāsta uztura speciāliste Katrīna Spuleniece-Aišpure.

Projekta konkursu finansē Kuldīgas novada pašvaldība, katram projektam atvēlot 600 eiro. Tomēr ne viena vien biedrība vai domubiedru grupa piesaista vēl papildus līdzekļus, ja iecere ir apjomīgāka, piemēram, žoga atjaunošanai pie Usmas baznīcas, kas ir arhitektūras piemineklis.

"Mums bija jāsaglabā vēsturiskums, līdzīgi, kā fotogrāfijās," par 1704.gadā celtās baznīcas žoga atjaunošanu stāsta Usmas Sv.Pētera draudzes priekšnieks Ernests Bušers un atzīst, ka kāršu šogs iederas ainavā.

"Es uzskatu, ka tā ir lieliska iespēja, jo Ēdoles jauniešu deju kolektīvs nekad nebūtu ticis pie tiem tērpiem, ja nebūtu šāda projekta. Sākumā ar vadītāju vienojāmies par modeli, un pēc tam ņēmām un šuvām, tā kā esam pieraduši visu ko darīt, tad tas mums vasarā likās tāds sīkumiņš," sacīja Ēdoles jauniešu deju kolektīva "Sprigulis” dejotāja Lāsma Mūrniece.

Projektu konkurss ar katru gadu kļūst arvien populārāks. Šogad žūrija saņēma 70 projektu pieteikumus. Sākumā bija plānots apstiprināt 38 projektus, tomēr finansējums piešķirts 44 projektiem.

"Man  liekas, ka nevajadzētu atbalstīt lielāku projektu skaitu, bet palielināt finasējumu vienam projektam. Sākotnēji Nīderlandes fondam iecere bija 1000 eiro uz vienu projektu, šobrīd mums ir 600 eiro," uzskata kultūras projektu speciāliste Terēze Strauta.

Iespēja piesaistīt līdzekļus Konkursā "Darīsim paši" Kuldīgas novadā bija jau devīto reizi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti