Gulbenes un Rīgas skolēni piedalās nometnē Kosmosa un raķešu centrā ASV

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 10 mēnešiem.

Līdz 26.jūlijam Kosmosa tēmai veltītā jauniešu konkursa "Mums pieder debesis 2013" laureāti Rinalds Bērziņš no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas un Paula Bloma no Rīgas Celtniecības koledžas vidusskolas piedalīsies starptautiskajā nometnē "Space camp" ASV Kosmosa un raķešu centrā Alabamā, informēja Ventspils Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Kristaps Auzāns.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka konkursa dalībnieki tika sadalīti un vērtēti atsevišķi puišu un meiteņu kategorijās. Zēnu konkurencē otro vietu ieguva Ralfs Krists Virkstenis no Saldus 1.vidusskolas, bet trešo vietu - Jānis Šolks no Ogres Valsts ģimnāzijas. Savukārt meiteņu konkurencē otro vietu ieguva Eva Aleksandra Šulte no Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolas, bet trešo vietu - Marita Sanžarevska no Rīgas Kultūras vidusskolas.

Konkurss "Mums pieder debesis" tika rīkots jau ceturto gadu. Šogad savā pieredzē ar konkursa dalībniekiem dalījās pērnā gada uzvarētāja Annija Korpa, pastāstot, ka nometnē ASV jauniešiem bija iespēja piedalīties kosmosa kuģa palaišanas imitācijā, kā arī iziet kosmonautiem paredzētus treniņus.

Šogad konkursā visplašāk pārstāvēts bija Vidzemes reģions, taču arī no Kurzemes un Ventspils bija pieteikušies vairāki dalībnieki. Balvu no Kurzemes Democentra par aktīvāko skolu saņēma Ventspils 5.vidusskola.

Konkursa uzvarētāji tika noteikti, summējot iedzīvotāju balsojumu internetā un žūrijas vērtējumu. Žūrijas komisija ņēma vērā gan dalībnieku vidējo atzīmi angļu valodā, gan arī idejas oriģinalitāti un jaunradi, darba kvalitāti un sarežģītības pakāpi, kā arī iespēju darbu izmantot tālāk, lai veicinātu izpratni un interesi par kosmosa tehnoloģijām Latvijas jauniešu vidū.

Kā ziņots, jauniešu konkursā "Mums pieder debesis 2013" iesniegti 30 darbi par tēmu "Latvija un kosmoss 2050.gadā".

Konkursā tika aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem, elektroniski iesniedzot pašu izstrādātus darbus par tēmu "Latvija un kosmoss 2050.gadā". Tāpat kā iepriekšējos konkursa gados, arī šogad lielāku aktivitāti izrādījušas daiļā dzimuma pārstāves - konkursam pieteikušās 22 meitenes, kamēr zēnu konkurencē iesniegti vien astoņi darbi.

Katru gadu jaunieši pārsteidz konkursa organizatorus ar savu oriģinālo izdomu, zināšanām un spēju uz ikdienišķām lietām palūkoties no pavisam cita skatupunkta. Apmeklējot mājaslapu "www.mumspiederdebesis.lv", ir iespējams ieraudzīt košus zīmējumus, gardas receptes, virtuālu Saules sistēmas moduli, sniega raķeti un citus kreatīvus darbus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti