4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Uz 4.studijas skatītāju jautājumiem atbild gastroenterologs, profesors Anatolijs Danilāns

Gastroenterologs Danilāns: Piens, kafija un olas uzturā ieteicamas, speķis – par sliktu nenāks

Lai arī iepriekš uzskatīts, ka piena, kafijas un arī olu lietošana uzturā var nenākt par labu vai pat kaitēt veselībai, tomēr pētījumi liecina, ka tā gluži nav, un noteiktās devās šo produktu lietošana ir pat ieteicama, to Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija" sacīja gastroenterologs Anatolijs Danilāns.

Runājot par kafijas lietošanu uzturā, gastroenterologs sacīja, ka kafiju var dzert četras reizes dienā par spīti tam, ka kafijā ir kancerogēna jeb vēzi izraisoša viela. Nav pierādīts, ka kafijas lietošana izraisa vēzi, uzsvēra profesors. "Kafija vēzi neizraisa."

"Kafijas dzērējiem aknas ir veselākas. (..)

Ja četras reizes dienā kleksē kafiju iekšā, 65% ir labāks aknu stāvoklis nekā kafijas nedzērājiem," teica Danilāns, norādot, ka kafijas lietošana arī normalizē asinsspiedienu.

Gastroenterologs atzina, ka pirms vairākiem gadu desmitiem lēsts, ka piens ir "draņķis", jo ir trekns, īpaši lauku piens. Taču pierādīts, ka pienu var lietot katru dienu un kaut puslitru dienā – tas palīdz pret sklerozi, osteoporozi.

"Piens pasargā kaulus no kalcija zuduma. No kauliem nezūd kalcijs," teica ārsts.

Pēc viņa teiktā, arī olas pirms vairākiem gadu desmitiem peltas, jo satur daudz holesterīna. "Bet, izrādās, olas ir labas. Ir labais un sliktais holesterīns. Olas dzeltenumā ir daudz tā labā holesterīna," teica ārsts.

Danilāns atzina, ka viņam ne reizi jautāts, cik daudz olu vienā ēdienreizē var ēst. "Viss jau jālieto, protams, ar mēru. Bet trīs olas pa dienu – aiziet, ja kādam garšo," teica gastroenterologs.

"Speķītis arī ir labs, tikai ar mēru," piebilda Danilāns.

Viņš neizslēdza iespēju, ka pēc kāda laika mediķu ieteikumi par šo produktu lietošanu būs citādāki. "Medicīna mainās, medicīnas uzskati mainās," skaidroja Danilāns.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 22614
Danilāns ir lāga vīrs, atraktīvs un jautrs - tāpēc patīk sirdzējiem, jo vienmēr var savu vājību pret kādu ārsta noliegtu produktu attaisnot ar "bet Danilāns saka, ka nekaitē". Jāsaprot, ka Danilāna kungs domā vidēji veselu cilvēku, kam nudien nekas nekaitēs, kamēr lietots samērīgās devās. Bet alkoholoķim ar nodzertu aknu kafija vairs nelīdzēs - kaut četras, kaut 8 reizes dienā dzerta. Cilvēkiem pašiem jādomā līdzi, tāpat arī naktī ēdot zosu aknu pastēti nevajag stāstīt par Danilānu - viņš ir kalsns un nupat nogāja 8km, bet jūs, cik aktīvs jūs bijāt pirms vēlīnās maltītes?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti