Foto: Plūdu dēļ Ogrē evakuēti jau 10 cilvēki (Papildināts 13:56)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Plūdu dēļ Ogrē evakuēti jau 10 cilvēki, ziņo Latvijas Radio. Sociālajos tīklos ir atrodami arī citi spilgti ieraksti par situāciju Pārogrē. Svētdien un pirmdien gaidāms ilgstošs lietus, tāpēc hidrologi neprognozē ātru plūdu beigšanos. Ūdens līmenis strauji cēlies arī citās Latvijas upēs.

Ogrē no savām mājām evakuēti 10 cilvēki, 16.oktobra rītā savas mājas plūdu dēļ bija spiesti pamest kāds invalīds un divi 13 un 18 gadus veci jaunieši. Visi trīs evakuēti bijuši no vienas mājas. Ir arī tādi Pārogres iedzīvotāji, kuri atteikušies no evakuācijas, neskatoties uz glābēju aicinājumu. Viņiem tiek piegādāta pārtika.

Ceturtdien, 16.oktobrī, ap plkst.11 Pārogrē skats pavērās darbīgs, redzams Edgara Kupča veidotajā fotogalerijā.

"Šodien situācija ir nedaudz optimistiskāka, salīdzinot ar vakar redzēto," līdz potītēm stāvot ūdenī pavēstīja Latvijas Radio žurnālists Edgars Kupčs, kurš novēroja, ka ūdens tiek sūknēts trim jaudīgiem sūkņiem, kuru jauda ir 450 litri sekundē. Tomēr sliktā ziņa, ka Urga tiek joprojām papildināta ar jauniem ūdeņiem no Ķilupes. Urgas augštecē caur kādu purvu tajā ietek Ķilupes ūdeņi, ar kurus pati upe nespēj novadīt Daugavā, pastāstīja Latvijas Radio speciālkorespondents Ogrē Edgars Kupčs.

Zaudējumi vēl nav aprēķināti, taču Suntažos vien tie lēšami 100 000 eiro, Latvijas Radio informēja Ogres novada mērs Artūrs Mangulis.

Portāls lsm.lv apkopojis arī spilgtākos ierakstus sociālajā tīklā "Twitter".


Iespējamais plūdu sākums

 

Plūdos varot vainot arī jauno lidlauku, pieļauj Ogres vietējie iedzīvotāji.

Šorīt Ogrē izglābām arī 12 vistas, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

 


 

Citkārt Pureņu iela, 16.oktobrī - pīļu peldbaseins, tvīto Edgars Kupčs.

Ceturtdien, 12:00 Latvijas Radio gaidāma tiešraide no Ogres, kurā par situāciju pastāstīs korespondents Edgars Kupčs.

To, ka radio ir primārais informācijas saziņas līdzeklis šādās situācijas, aplicina arī Rudītes Spakovskas pavēstītais.

Par bezspēcību situācijas risināšanā stāsta vēl kāds tvīts.

Tikmēr Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir iesaistījušies Urgas tecējuma uzlabošanas darbos.

Jautājums par meliorācijas grāvju tīrīšanu aktualizējās trešdien, kad Urgas upītes radītie plūdi apņēma aizvien teritorijas – kopumā vairāk nekā 100 īpašumus. Naktī uz ceturtdienu ūdens līmenis gan par vairākiem centimetriem ir sarucis.

Jau ziņots, ka Lietavu dēļ pārplūdusī Urgas upe izkāpusi no krastiem un appludinājusi mājas. Glābēji evakuējuši septiņus Ogres iedzīvotājus, vēl seši no evakuācijas atteikušies. Pašvaldība nolēma lūgt valdībai izsludināt ārkārtas stāvokli, un vienlaikus deputāti taisnojas, ka upe ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā, taču tā līdz šim nav guvusi ievērību, jo ikdienā atgādina grāvi un ir pamatīgi aizsērējusi. Plūdi skāruši arī citas vietas Latvijā, tostarp Dobeli, kur applūduši daudzu māju pagrabi un izmirkuši ēku pamati.

Ogres novada dome trešdien vakarā nolēma pieprasīt Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju Ogres novadā plūdu un to seku dēļ, jo tie būtiski apdraud sabiedrības drošību, cilvēku veselību un dzīvību. Lēmumu tiks nosūtīts Latvijas Republikas Ministru kabinetam, Krīzes vadības padomei, Iekšlietu ministrijai un Zemkopības ministrijai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti