4. studija

Garās rindas pie ārstiem

4. studija

Nobrauktuve invalīdam

Mazuļu mitrās salvetes

Eksperiments: Ar bērnu maigajai ādai domātām mitrām salvetēm var tīrīt virtuves katliņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Jaunā māmiņa Baiba žurnālā "100 labi padomi" lasījusi, ka ar mitrajām salvetēm var notīrīt dažādas lietas, piemēram, datoru, sekciju un pat virtuves katliņus. Latvijas Televīzijas raidījums "4.studija" veica eksperimentu un izmēģināja vairāku ražotāju mitrajās salvetēs, kas paredzētas bērnu dupsīšu kopšanai.

Eksperiments parāda, ka katlu tīrīšana neizdodas, kā cerēts, taču uz krūzēm atstātos tējas traipus noņem. Lai arī neticami, taču ar šīm salvetēm tiek iztīrīti arī izlietnē esošie tauku traipi. Tiek notīrīta gāzes plīts, noslaucīti putekļi, arī datora virsma spīd un laistās.

"Izlietni ļoti labi var notīrīt, taukainus pleķus noņem," efektivitāti komentē jaunā māmiņa Baiba un piebilst: "Es pati no savas pieredzes zinu, ka var notīrīt automašīnas priekšējos paneļus, pat nekādas speciālās salvetes nevajag."

Izmēģinot salvetes, šķiet, ka atkal izgudrots kārtējais brīnumlīdzeklis - trīs vienā, bet varbūt, kas der visam, neder nekam.

"Es par to esmu aizdomājusies, kas tad tajās salvetēs ir? Esmu ievērojusi, ka no citām salvetēm viņai ir alerģija, no citām nav," meitas Marta reakciju raksturo Baiba.

"Šajās mitrajās salvetēs ir bezilalkohols, sodium mensiāts un to nospodrināšanai liek klāt eļlu," salvešu sastāvu skaidro ārste un dermatoloģe Sanita Žīgure. Vienkāršākā valodā runājot, ārste apstiprina, ka salvešu sastāvā ir gan alkohols, gan soda, ko ikdienā cilvēki lieto mājās. Cik daudz salvetēs atrodamas katras uzskaitītās vielas, nav norādīts, tāpēc citas salvetes traipus tīra labāk, citas sliktāk. 

"Tas nebūtu pārsteigums, ka ar tām var notīrīt kaut ko taukainu vai notīrīt un nospodrināt ledusskapja virsmu, sacīja ārste Žīgure.

Tie vecāki, kuri negrib ķēpāties ar salvetēm ūdens un ziepju vietā, var izmantot vakara vannošanas iespējas. "Jāpārdomā, cik bieži bērniem lietot mitrās salvetes, jo mitrās salvetes nav gluži domātas ikdienas situācijai. Lai bērnam satīrītu dibentiņu, var lietot krāna ūdeni," skaidro Žīgure.

Ja mājās ir ūdens, bērna vakara tualetei tas būs labāks kā salvetīte. Tikmēr bērnu mitrās salvetes var atstāt ikdienas saimniecības darbu vajadzībām, jo, lai arī piedegušus katliņus notīrīt nevar, tās ir noderīgas, lai nospodrinātu, piemēram, traukus.

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti