Dabas muzejā māca izzināt meža dzīvi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Sestdien Latvijas Dabas muzejā ģimenes diena, kas pienāk katra mēneša pēdējā sestdienā, un šoreiz izvēlētā tēma ir meža noslēpumi.

Ģimenes dienas apmeklētāji varēs tuvāk iepazīt meža brīnumaino dzīvi un iztēloties sevi kā pētniekus.

„Meža tēmu esam izvēlējušies tāpēc, ka mums vēl pēdējos pāris mēnešus muzejā ir apskatāma mūsu pašu muzeja darbinieku veidota izstāde "Dziļāk mežā", kura  iepazīstina ar četriem dažādiem meža tipiem un to, kas dzīvo, aug šajos mežos. Kāpēc vienā mežā ir kādas retāk sastopamas sugas un kādas ir tādas parastākās, kuras jebkurā, piemēram, priežu mežā varēs atrast. Līdz ar to ģimenes dienas laikā varēs tuvāk iepazīties ar mežu, varēs pēc dzīvnieka grauzuma un citām darbības pēdām uzzināt, kuri dzīvnieki paviesojušies šajā mežā, varēs mēģināt noteikt dažādus kokus pēc pumpuriņiem. Varēs paskatīties mikroskopā un interesantas lietas atklāt. Izrādās, ka gadskārtas ir ne tikai lieliem kokiem, bet arī mellenes, brūklenes un virši ir nevis lakstaugi, bet mazi kokaugi, ” par to, ko sagaidīt ģimenes dienā, stāsta Latvijas dabas muzeja komunikācijas nodaļas vadītāja Diāna Meiere.

Ģimenes dienas dalībnieki varēs iztēloties sevi kā pētniekus, ar žubīti Žaku Tu atklāt meža noslēpumus, noskaidrot, ko katrā gadalaikā ēd dažādi meža iemītnieki, un pēc attēliem meklēt dažādus dabas objektus izstādē. Būs interesanti samērīties ar alni, meža cūku un citiem dzīvniekiem, kā arī aplūkot augus palielinājumā, sajust mežu ar visām maņām – skatoties, klausoties, smaržojot. Meža sajūtas klātbūtni pastiprinās sagatavotie meža videofragmenti, kā arī melnā stārķa ligzdas modelis, kuru varēs arī izmērīt. 

Ģimenes dienā Latvijas Dabas muzejs apmeklētājus gaida no plkst. 11 līdz 16.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti