Dabas koncertzāles šī gada tēmu atklās jūlija vidū

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Dabas koncertzāles pasākumu rīkotāji sola pilnībā atklāt šī gada tēmu un galveno varoni 17.jūlijā, bet līdz tam aicina sūtīt e-pasta vēstules ar minējumiem, kas būs šī gada galvenais varonis.

Vēstules jāsūta uz e-pasta adresi [email protected] ar norādi «DK 2013 varonis». Pirmajam un tad katram astotajam pareizās atbildes iesūtītājam balvā tiks iepriekšējā gada dabas koncertzāles mūzikas kompaktdisks «Bombina bombina», sola rīkotāji, nojausmai sniedzot dažas uzvedinošas norādes.

Par šī gada temata un galvenā varoņa krustēvu un krustmāti var saukt Aivaru Bigaču un Valdu Gaili no Ogres pašvaldības. Šī gada temata 3 raksturojošās krāsas ir balta, zilganzaļa un brūna.

Šogad pēc ilgāka laika zinātnes, mūzikas un mākslas projekts "Dabas koncertzāle" atkal atgriezīsies Ziemeļvidzemē, kur meklējami tā pirmsākumi. Šogad biedrība «Dabas koncertzāle» un Dabas aizsardzības pārvalde piedāvā divus pasākumus – pirmais no tiem notiks 27. jūlijā netālu no mūsu valsts himnas radītāja Baumaņu Kārļa dzimtās puses – Viļķenes pagastā, arheoloģiskajā piemineklī Unguriņkalnā. Savukārt, otrs pasākums notiks 3. augustā, Ikšķiles novada Ogres zilajos kalnos.

Tradicionāli Dabas koncertzāles pasākumu ievadīs zinātniskā daļa. Tajā no plkst.19.00 darbosies vairāk nekā 15 laboratorijas un darbnīcas. Vērojot, klausoties un līdzdarbojoties aptuveni divus desmitus tūkstošu gadu sena veidojuma dzīves stāstā, varēs tuvāk iepazīt 2013.gada tematu un galveno varoni. Šo stāstu zinātniskais saturs šogad ir Latvijas Valsts Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes profesora Vitālija Zelča un Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku pārraudzībā.

Ap plkst. 22.00 laboratorijās un darbnīcās izzināto varēs vēlreiz izjust gaismu, attēlu un skaņu priekšnesumā. Šai daļai vizuālo ietērpu – skatuvisko risinājumu, video projekcijas un izgaismojumu – jau ierasti veidos Roberts Rubīns, Viktors Keino un Oskars Timbars. Muzikālo priekšnesumu izspēlēs Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Kaspars Tobis, Andris Sējāns, Valdis un Rūta Muktupāveli un Anrijs Grinbergs.

Dabas koncertzāle ir projekts, kas apvieno sevī zinātni, dramaturģiju, mūziku un mākslu, ar mērķi palielināt sabiedrības interesi par dabas aizsardzības jautājumiem un videi draudzīgu atpūtu dabā. Projekta idejas autori ir mūziķis Ingus Ulmanis, vides zinātņu maģistre Silvija Nora Kalniņš un ornitologs Otars Opermanis. Katru gadu Dabas koncertzāles bezmaksas pasākumi notiek citā vietā un «namatēva » un mūzikas iedvesmotāja godā ir savs varonis, kas ir kādas Latvijas augu, kukaiņu, putnu vai dzīvnieku sugas pārstāvis vai ģeoloģisks objekts.

Dabas koncertzāle aizsākās Ziemeļvidzemē, kur tā 2006. gadā sākās ar mazliet vairāk par 500 cilvēku «ģimenisku» sarīkojumu Valtenberģu muižas parkā Mazsalacā par godu kukainim – lapkoku praulgrauzim. Pēc tam katru gadu vasaras mēnešos tika rīkoti divi pasākumi dažādās Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) vietās Ramatā, Valkā, Salacgrīvā, Valmierā un Strenčos. 2009. gada varonis rakstu ķērpis izvilināja Dabas koncertzāles organizatorus ārpus ZBR robežām un nu jau trīs gadus pasākumi notikuši arī cituviet – Daugmalē, Raunā, Aizkrauklē, Nīcā, Mērsragā un Demenē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti