Dienas ziņas

Spītējot laika apstākļiem, Žagarkalns turpina darbu

Dienas ziņas

Neapmaksās brīvpusdienas vairākām klašu grupām

DI projektā sniedz sociālās rehabilitācijas pakalpojumus

Cēsīs «Brīnummāja» bērniem ar invaliditāti palīdz iekļauties sabiedrībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Biedrība "Brīnummāja" Cēsīs bērniem ar invaliditāti, kā arī pieaugušajiem nodrošina dažādus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Ģimenes no visas Vidzemes šo iespēju izmanto aizvien biežāk. Bērni sekmīgi attīstās, savukārt vecāki saņem viņiem tik nepieciešamo emocionālo atbalstu.

Jancim šobrīd ir pieci gadi, "Brīnummāju" viņš pirmo reizi apmeklēja nepilnu trīs gadu vecumā. Puisītis toreiz bija agresīvs, nerunāja, viņam bija saskarsmes grūtības. Taču, apmeklējot "Montessori" nodarbības un "Tomatis" terapiju, viņa stāvoklis būtiski uzlabojās.

"Pirmās reizes liekas, ka šeit nekas nenotiek, bet bērnam patīk. Pēc tam laika gaitā redzi, ka izaugsme ir, ka viņš atveras, ka viņš runā. Īpaši savā vidē viņš to ātrāk parāda," sacīja Jāņa mamma Iveta Beinaroviča.

Šobrīd Jancis uzsācis mūzikas terapiju, taču "Brīnummājā" bērnu un pieaugušo sociālās spējas iespējams veicināt, apmeklējot arī "Montessori" nodarbības, "Tomatis" terapiju, Sajūtu istabu, kanisterapiju un "Marte meo" konsultācijas.

"Ir terapijas, kur strādājam ar pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, jo lieliski var strādāt ar kaniserapiju, ar mūzikas terapiju un arī ar "Montessori", jo ne vienmēr bioloģiskais vecums atbilst attīstības vecumam un tāpēc  ir daudz lietas, ko "Montessori" nodarbībās var darīt," klāstīja biedrības "Brīnummāja" valdes priekšsēdētāja Liena Milherte.

Šobrīd "Brīnummājā" sociālās rehabilitācijas pakalpojumus izmanto aptuveni 120 klienti. Teju pusei šo iespēju sniedz deinstitucionalizācijas projekts.

Lai to nodrošinātu, biedrība slēgusi sadarbības līgumus ar apkārtējām pašvaldībām, kā arī radusi iespēju īstenot Eiropas Sociālā fonda projektu. Šeit speciālists katru bērniņu rūpīgi izvērtē, nosakot, vai nepieciešama individuāla terapija vai piemērotas grupu nodarbības.

"Tā ir iespēja, ka mēs mērķtiecīgi sniedzam atbalstu bērniem, kuriem tas ir vajadzīgs. Mēs profesionāli piemeklējam individuālu atbalstu katram, kas tieši viņam palīdzēs daudz labāk iekļauties, sasniegt labāku progresu un būtiskākais, ka tas notiek tuvāk dzīvesvietai," teica Milherte.

Biedrība arī turpmāk meklēs iespējas paplašināt sociālās rehabilitācijas pakalpojumu klāstu, lai ģimenēm, kurās aug bērni ar invaliditāti, nodrošinātu pēc iespējas daudzveidīgāku terapiju pieejamību tuvāk dzīvesvietai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti