Rīta Panorāma

Intervija ar ZZ Dats direktoru, vietnes Covid19sertifikats.lv izstrādātāju Edžu Žeiri

Rīta Panorāma

Bažas par Krievijas militāro operāciju pret Ukrainu

Intervija ar Latvijas Urologu asociācijas prezidentu Dr. Pēteri Vaganovu

Ārsts: Katram vīrietim 45 gadu vecumā jādodas pie urologa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Ikvienam vīrietim, sasniedzot 45 gadu vecumu, obligāti jāaiziet pie urologa vai vismaz ģimenes ārsta, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” uzsvēra ārsts, Latvijas Urologu asociācijas prezidents Pēteris Vaganovs.

Novembris tradicionāli ir vīriešu veselības mēnesis, kad aktualizē arī jautājumu par prostatas vēzi – biežāko onkoloģisko saslimšanu vīriešu vidū. Vaganovs stāstīja, ka Latvijā ik gadu atklāj vairāk nekā 1000 saslimšanas gadījumu.

“Pēc statistikas neatšķiramies no Eiropas vidēja līmeņa. Globāli katrs desmitais vīrietis mūža laikā sastopas ar prostatu,” stāstīja ārsts.

“Tas, ka diagnosticējam pietiekami daudz, nav slikti. Slikti ir tas, ka vīrieši joprojām mirst no prostatas vēža. Citur pasaulē mirstība stabilizējas vai pat samazinās,”  skaidroja Vaganovs.

Ārsts ar nožēlu atzina, ka ceturtdaļa saslimšanas gadījumu joprojām tiek atklāti novēloti.

“Ja slimību diagnosticē savaicīgi, tā nav fatāla. Dažos gadījumos pat nav nepieciešama specifiska ārstēšana, pietiek ar novērošanu,”

skaidroja Vaganovs, uzsverot, ka urologa apmeklējums nav nekas pazemojošs. Tas ir vienkāršs ārsta apmeklējums, kurā pacientam nedara pāri, iedrošināja ārsts. 

Tāpat urologs atgādināja, ka, profilaktiski apmeklējot ārstu, vienmēr ir ļoti patīkami uzzināt arī to, ka ar veselību viss ir kārtībā.

Vīriešu veselības mēnesī Latvijas Urologu asociācija un Latvijas 3×3 basketbola izlases spēlētāji iniciatīvas “Esi savas veselības čempions” ietvaros aicina ikvienu šogad no 22. līdz 25. novembrim tiešsaistē bez maksas vērot forumu vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti – ģimenes ārsti, urologi, onkoloģi, ķīmijterapeiti, fizioterapeiti un psihoterapeiti – katru dienu no plkst. 15.30 līdz 17.30 runās par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu prostatas vēža pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi. Sarunu tiešraides varēs vērot Latvijas Urologu asociācijas un Austrumu slimnīcas mājaslapās.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti