4. studija

Piesārņotā zeme

4. studija

Parka soliņi

Elektroniskās cigaretes

Arī elektroniskās cigaretes kaitē veselībai un padara apģērbu smakojošu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

Visbiežāk cilvēki parastās cigaretes nomaina pret elektroniskajām tāpēc, ka no tām nav nelaba smaka un to dūmi netraucē apkārtējiem. Tā domāja arī kāds rīdzinieks. Tāpēc liels bija viņa pārsteigums, uzzinot, ka elektriskās cigaretes tāpat kā parastās – sabiedriskās vietās smēķēt aizliegts.

„Visu laiku es smēķēju parastās cigaretes, bet, tikko parādījās elektroniskās, es pamēģināju un man iepatikās,” stāsta Mārtiņš, kurš ir neizpratnē par elektronisko cigarešu aizliegumu.

Pirmkārt, jau tādēļ, ka nesmird pēc cigaretēm drēbes, tas ir no svara, un otrs ir tas, ka viņas var smēķēt jebkurā vietā. Nevienam cilvēkam īsti netraucē, jo tie dūmi ir bez smakas (..) Es esmu īsti tagad neizpratnē, kāpēc ir pieņemts tāds likums, ka elektroniskās cigaretes nevar smēķēt sabiedriskās vietās, jo pēc manām domām viņas īsti nekaitētu apkārtējiem cilvēkiem,” pikts ir Mārtiņš.

Tikmēr Veselības ministrija norāda, ka arī elektronisko cigarešu dūmi ir kaitīgi cilvēkiem. To izdalītais tvaiks nav vienkārši ūdens tvaiks. Tajā ir daļiņas, kas var kaitēt cilvēka veselībai un uzkrājas telpā, tādējādi kaitējot cilvēka veselībai. Tāpēc Saeima ir pieņēmusi grozījumus Tabakas likumā, kas paredz, ka elektronisko cigarešu lietošana ir pielīdzināma smēķēšanai.

Latvijā elektroniskās cigaretes pārdod mazumtirdzniecības tīklā un internetā. Taču Grieķijā, Lietuvā, Vācijā un Norvēģijā aizliegta pat šo cigarešu tirdzniecība. Arī narkologi norāda, ka ar elektronisko cigareti mēs ieelpojam tvaikus, kuru sastāvs nebūt nav tik nekaitīgs.

4.studijas aptaujātie cilvēki uz ielām atzīst, ka ir priecīgi par elektronisko cigarešu aizliegumu. Kā argumentus viņi min gan nikotīnu, kas atrodams arī elektroniskajās cigaretēs, gan arī to smaku, kas sasmirdina arī apģērbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti